Langhans

Centrum Langhans

Otevřeno ◾️ Po—Pá, 11—20 ◾️ So—Ne, 13—19

Naše Centrum v prostorách bývalé Langhans Galerie Praha ve Vodičkově ulici je nejen zázemím pro klidné posezení v samotném centru města, nýbrž i místem pro inspirativní střetávání lidí, kteří se zajímají o dění kolem sebe. 


Kromě příjemného posezení nabízíme i tematicky pestrý program přednášek či promítání s lidskoprávní tematikou. Nebo také prostory k pronájmu pro setkávání dalších neziskových organizací.


Prostory k pronájmu

Neziskovým organizacím a iniciativám nabízí Langhans možnost pronájmu prostorů pro konání přednášek, workshopů či tiskových konferencí. Pokud máte zájem, napište na pronajmy.langhans@clovekvtisni.cz nebo zavolejte 777 787 532.Máme FACEBOOK. Máme INSTAGRAM. Ohodnoťte nás na TRIPADVISOR.

Kavárna

Součástí Centra je kavárna se zahrádkou, která je díky svému skrytému umístění v centru Prahy vhodná jak k pracovním schůzkám, tak k přátelským setkáním i soustředěnému studiu.

Disponujeme wifi, podáváme fair trade kávu v mnoha variantách z pražírny Mamacoffee a zákusky od Mercy bistro&café.

Více se dozvíte v našem nápojovém lístku či v písni o kávě

Historie objektu

V jedinečném prostoru někdejší Langhans Galerie Praha uváděla Zuzana Meisnerová Wismer po ukončení rekonstrukce celého domu téměř jedno desetiletí výstavy současné, převážně mezinárodní fotografie. Navazovala tak na odkaz svého pradědečka Jana Langhanse, který v domě ve Vodičkově 37 založil v roce 1880 proslulý fotoateliér, znárodněný roku 1948. http://www.langhans.cz/cz/dum.


V roce 2011 skončil výstavní program galerie. Tehdy jsme dostali od Zuzany Meisnerové nabídku k užívání galerijních prostor za symbolickou cenu; festival Jeden Svět zde má své tiskové a společenské centrum každé jaro již od roku 2005. 


Dům u zdi Františkánské zahrady se ukázal jako ideální místo, kam můžeme soustředit své rozvětvené programy pro veřejnost a vytvořit tak centrum, do něhož budou lidé přicházet za účelem setkávání, inspirace a diskuse.


Naše Centrum má ambici nabízet bohatý a otevřený program zaměřený na otázky tolerance, solidarity, humanitární a rozvojové pomoci, svobody a demokracie v českém i světovém kontextu.


Kudy k nám?

Jsme trošku schovaní, všem na očích.
Videonávod zde.

Vodičkova 707/37, Praha 1

V případě dotazů prosím volejte telefonní číslo 775 416 615, napište na email langhans@clovekvtisni.cz nebo nás pozdravte na facebooku / instagramu.Celý text Méně textu