Angola: Humanitární pomoc a obnova

Angola: Humanitární pomoc a obnova

Dlouhotrvající střety mezi vládou DR Kongo a rebely v konžské provincii Kasai vyústily v dubnu 2017 v útěk více než 33 000 lidí do bezpečí v provincii Luanda Norte na severu sousední Angoly. Tři čtvrtiny všech uprchlíků tvořily ženy a děti, kteří před násilím utekly jen s věcmi nejnutnější potřeby. 

Díky tomu, že v Angole působíme dlouhodobě, jsme mohli ihned po vypuknutí krize na místo vyslat náš humanitární tým. V uprchlických táborech jsme následně pomáhali především s vodou, sanitací a hygienou. Budovali jsme latríny, stanoviště pro mytí rukou, sprchy, vodovodní potrubí a odpadní jámy. V Angole jsme pomohli více než 7 000 konžským uprchlíkům, více se dočtete TADY.

Celý text Méně textu

Ukončené projekty

Humanitární pomoc uprchlíkům z DRC

Humanitární pomoc uprchlíkům z DRC

V rámci humanitární pomoci konžským uprchlíkům v provincii Lunda Norte na severu Angoly se Člověk v tísni zaměřuje na oblast vody, hygieny a sanitace (WASH), s níž má v Angole několikaleté zkušenosti. Společně s partnery NCA a LWF je odpovědný za monitorování kvality vody, instalaci vodních nádrží a konstrukci latrín a sprch. Prostřednictvím kampaní informuje o rizicích spojených se špatnou hygienou a o preventivních opatřeních. Navazující projekt se navíc zaměřuje na prostory vyhrazené pro děti, které se učí hygienickým návykům prostřednictvím přístupu CHAST (Children Hygiene and Sanitation Training). Cílem intervence je předejít vzniku a rozšíření nemocí mezi uprchlíky ohrožujících jejich životy a zhoršujících už tak náročnou situaci.
Většina uprchlíků již byla přemístěna ze dvou recepčních center a města Dundo do osady v oblasti Lóvua, kde byli rozděleni do malých nově vybudovaných vesnic. Člověk v tísni využívá v těchto vesnicích své zkušenosti s komunitním přístupem k sanitaci (Community led total sanitation - CLTS) a správě vodních zdrojů (Communitarian Water Management Model - MOGECA), které úspěšně realizoval v rámci svých programů v provincii Bié v centrální Angole. Intervence Člověka v tísni v severní Angole už asistovala více než 7 000 uprchlíků.

Jak dále pomáháme

Novinky

V Angole podporujeme rodiny, které se ocitly v ohrožení v důsledku pandemie  COVID-19

V Angole podporujeme rodiny, které se ocitly v ohrožení v důsledku pandemie COVID-19