Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina: Humanitární pomoc

© Archiv ČvT

Kromě pomoci v rámci válečného konfliktu v 90. letech jsme pomáhali v Bosně a Hercegovině i při rozsáhlých povodních v roce 2014. Postihly na milion obyvatel a nechaly za sebou velké materiální škody. Vyslali jsme do zaplavených oblastí zkušené koordinátory, založili veřejnou sbírku na pomoc a distribuovali to nejzákladnější jako oblečení, jídlo, léky nebo pomůcky na úklid. 

Celý text Méně textu

Probíhající pomocNEBOUkončené projekty

Humanitární pomoc při uprchlické krizi na Balkáně

Humanitární pomoc při uprchlické krizi na Balkáně

Člověk v tísni pomáhá při stále trvající uprchlické krizi na Balkáně, kde se momentálně nachází až 140 000 lidí, kteří žijí  v oficiálních i neoficiálních uprchlických táborech ve velmi špatných životních podmínkách. Spolu s nevládními organizacemi ComPass 071 v Bosně a Hercegovině, Fokus Plus v Kosovu, Legis v Severní Makedonii a rumunské Logs Association – Social Initiatives Group, zajišťujeme lidem humanitární pomoc ve formě zdravotní asistence, oblečení, jídla, právního a sociálního poradenství a psychologické podpory. 
Pomoc při povodních

Pomoc při povodních

Záplavy v Bosně a Hercegovině i Srbsku si vyžádaly několik desítek životů a také materiální ztráty. Člověk v tísni vyslal  v roce 2014 na místo zkušené koordinátory, založil sbírkové konto a distribuoval materiální pomoc lidem s postižením. Vybraní specialisté také na místě poskytovali konzultace zasaženým rodinám, jak se vypořádat s následky ničivé povodně.

Jak dále pomáháme