Jižní Súdán: Humanitární pomoc

Jižní Súdán: Humanitární pomoc

V hlavním městě Jižního Súdánu Džuba jsme koordinovali pomoc ve dvou uprchlických táborech Mahad a Lologo, kde po návratu z vynuceného exilu žily desetitisíce lidí v provizorních stanových kempech. Pomáhali jsme jim zajistit pitnou vodu, sanitaci či odvoz odpadků. Pořádali jsme také osvětové hygienické kampaně pro prevenci šíření cholery uvnitř táborů, podporovali jsme přístup lidí k základním zdravotním službám a dětí ke vzdělání.

Celý text Méně textu

Ukončené projekty

Koordinace pomoci v uprchlických táborech v Džubě

Koordinace pomoci v uprchlických táborech v Džubě

Člověk v tísni poskytl pomoc necelým pěti tisícům vnitřních uprchlíků, žijících dlouhodobě ve dvou stanových táborech v hlavním městě. Do táborů Mahad a Lologo dodával pravidelně tisíce litrů pitné vody, zajištoval odvoz odpadků či sanitaci kempů. Školení správných hygienických návyků a distribuce hygienických balíčků napomáhalo předejít šíření průjmových bakteriálních onemocnění. Např. vypuknutí epidemie cholery představuje pro lidi, jež v takto provizorních podmínkách dlouhodobě žijí, vždy obrovsku hrozbu a její příčina spočívá právě zejména v pití znečištěné vody či konzumaci nevhodně upravených potravin.

Člověk v tísni zajišťoval rovněž celkovou koordinaci služeb dalších organizací i místních úřadů v kempech Mahad a Lologo tak, aby byla dětem poskytnuta provizorní výuka a všichni členové měli možnost základního lékařského ošetření. V roce 2014 Člověk v tísni zajišťoval pro lidi z komunity zdravotní péči vyškolené porodní asistentky. Zlepšení podmínek, ve kterých lidé v kempech žijí, napomohly také úpravy terénu, vytvoření kanálků na odtok vody v období dešťů či zkvalitnění samotných přístřešků, ve kterých lidé přebývají.

Jak dále pomáháme