© Jan Svitálek

V Mali jsme začali pracovat krátce po otevření ambasády České republiky v Bamaku v roce 2019 prostřednictvím našeho partnera v rámci Alliance 2015 – Welthungerhilfe (WHH). Ten čerpá z více než padesáti let zkušeností v této zemi.

Spolu s WHH realizujeme projekt ve východním Mali v regionu Kayes, který patří spolu s okolními regiony k oblastem, kde je největší sucho na světě. V Kayes žije v blízkosti řek jen několik farmářů, pastevců a kočovníků, kteří se volně přesouvají ze Senegalu a Mauritánie po sezónních pastvinách a hledají zdroje vody. Celou tuto oblast výrazně ovlivňují změny klimatu a příchod uprchlíků z oblastí, kde probíhají konflikty. Mali má také jednu z nejvyšších úrovní akutní podvýživy na světě.

Spolu s Welthungerhilfe a místními partnery se zaměřujeme na problémy, kterým místní lidé čelí a snažíme se posílit jejich odolnost. V komunitách budujeme vodní zdroje jako například studny, malé nádrže či rybníky a pomáháme lidem rozvíjet odolné a udržitelné zemědělství prostřednictvím různých školení. Místním poskytujeme také technickou podporu a učíme je, jak obohatit jejich jídelníček skrze rybolov či pěstování nových plodin.

Díky tomu podporujeme také místní produkci potravin a ekonomiku v tomto měnícím se prostředí. V komunitách se zlepšuje také výživa dětí i dospělých.

Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky