Mali

Mali

V Mali jsme začali pracovat krátce po otevření ambasády České republiky v Bamaku v roce 2019 prostřednictvím našeho partnera v rámci Alliance 2015 – Welthungerhilf . Ten čerpá z více než padesátiletých zkušeností v této zemi.

Spolu s WHH realizujeme projekt ve východním Mali v regionu Kayes, který patří spolu s okolními regiony k oblastem, kde je největší sucho. V Kayes žije v blízkosti řek jen několik farmářů, pastevců a kočovníků, kteří se volně přesouvají ze Senegalu a Mauritánie po sezónních pastvinách a hledají zdroje vody. Celou tuto oblast výrazně ovlivňují změny klimatu a příchod uprchlíků z oblastí, kde probíhají konflikty. Podvýživa u dětí do 5 let věku se pohybuje okolo 5–7%.

Spolu s Welthungerhilfe a místními partnery se zaměřujeme na problémy, kterým místní lidé čelí a snažíme se posílit jejich odolnost. V komunitách budujeme vodní zdroje jako například studny, malé nádrže či rybníky a pomáháme lidem rozvíjet odolné a udržitelné zemědělství prostřednictvím různých školení. Místním poskytujeme také technickou podporu a učíme je, jak obohatit jejich jídelníček skrze rybolov či pěstování nových plodin.

Díky tomu podporujeme také místní produkci potravin v měnícím se prostředí a ekonomiku. V komunitách se zlepšuje také výživa dětí i dospělých.

V březnu letošního roku vyhlásila malijská vláda stav nouze v reakci na potravinovou krizi. Projekt, kterému se spolu s našimi partnery věnujeme, tak nabyl ještě většího významu a důležitosti.

Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky