Humanitární pomoc

Severní Makedonie: Humanitární pomoc

© Petr Štefan

V severní Makedonii jsme v letech 2015 a 2016 podpořili místní neziskové organizace, které poskytovaly pomoc uprchíkům. Od roku 2020 se soustředíme na deinstitucionalizaci lidí s postižením, stejně jako v dalších zemích v tomto regionu.

Celý text Méně textu

Probíhající pomocNEBOUkončené projekty

Humanitární pomoc při uprchlická krizi na Balkáně

Humanitární pomoc při uprchlická krizi na Balkáně

Člověk v tísni pomáhá při stále trvající uprchlické krizi na Balkáně, kde se momentálně nachází až 140 000 lidí, kteří žijí v oficiálních i neoficiálních uprchlických táborech ve velmi špatných životních podmínkách. Spolu s nevládními organizacemi ComPass 071 v Bosně a Hercegovině, Fokus Plus v Kosovu, Legis v Severní Makedonii a rumunské Logs Association – Social Initiatives Group, zajišťujeme lidem humanitární pomoc ve formě zdravotní asistence, oblečení, jídla, právního a sociálního poradenství a psychologické podpory. 

 

Pomoc uprchlíkům na Balkáně

Pomoc uprchlíkům na Balkáně

Naše pomoc byla odpovědí na urgentní potřeby uprchlíků, jako byla potravinová pomoc, hygiena a sanitace a psychosociální podpora. Pomáhali jsme uprchlíkům, mezi nimiž byli často mladiství, těhotné a kojící ženy, velké rodiny, matky samoživitelky, starší lidé, nemocní, zranění a postižení. Spolupracovali jsme s místními partnerskými organizacemi. Ty jsme školili, aby byly schopné poskytovat humanitární pomoc efektivněji. Koordinovali jsme zástupce státu a místních zastupitelstev s ostatními poskytovateli humanitární pomoci.

 

Jak dále pomáháme