Arménie

Arménie

Arménie je jihokavkazskou zemí, která získala svou nezávislost v roce 1991 po rozpadu Sovětského Svazu. Přestože se zde rozvíjela občanská společnost a nezávislá média, zůstává Arménie nedemokratickým státem. Moc je udržována pomocí volebních manipulací a policejních represí.

Oponenti vládnoucího režimu jsou pravidelně pronásledováni bezpečnostními složkami, nenásilné protesty jsou často potlačovány silou. Řada oponentů se v posledních letech ocitla za mřížemi po procesech, které mezinárodní pozorovatelé označili za politicky motivované. Masové protirežimní protesty v letech 2015 a 2016 v hlavním městě Jerevan a na dalších místech země byly tvrdě potlačeny.

Centrum pro lidská práva a demokracii Člověka v tísni působí v Arménii od roku 2015. Podporuje zde místní občanské iniciativy a obránce lidských práv. V roce 2016 pomáhal Člověk v tísni ve spolupráci s místními partnery zorganizovat promítání dokumentárních filmů v regionálních městech Arménie, informujících o důležitých světových tématech spojených s lidskými právy. Politickým vězňům a jejich rodinám také poskytujeme právní, materiální a finanční podporu.

Celý text Méně textu

Novinky

Další horké léto v Arménii

Další horké léto v Arménii

Arménie: Dokumentárním filmem ke svobodné diskuzi

Arménie: Dokumentárním filmem ke svobodné diskuzi

Arménie: Ústavní změny jsou krokem zpět

Arménie: Ústavní změny jsou krokem zpět