Člověk v tísni  Sociální práce  Malování na zeď

Malování na zeď

Foto: Štefan Gabčo a Jan Jiroušek

V tomto monitorovacím období se naši klienti, dívky a chlapci, zapojili do činností, které jsme v tomto období zažili velice rádi. Naši děvčata a mládenci chtěli v klubu vytvořit něco, co by je charakterizovalo a na první pohled bylo zřejmé, co mají rádi. Pracovníci mládeži vytyčili v klubu místo, kam mohou nakreslit barvami charakteristické znaky či citáty, které je zajímají nebo je mají rádi. 

Chlapci si zvolili nejslavnější fotbalová mužstva historie, která působí na evropském kontinentě. Dále si také vybrali hokejové týmy působící v nejslavnější hokejové soutěži světa NHL. Pracovníci touto aktivitou chtěli docílit toho, aby se klienti tímto způsobem vzdělávali, ale také, aby se dozvěděli více informací o historii klubů. Dále se klienti seznámili se základními informacemi z oboru heraldiky. Dle jejich slov jsou velice rádi, že si mohli klub vyzdobit a zútulnit. Je úžasné pozorovat tyto mladé lidi při práci. Na předem připravené místo si společně nakreslili svůj název své taneční skupiny, která pravidelně navštěvuje náš klub v rámci dívčího odpoledne. Jelikož dívky se teprve v klubu zabydlují, pracovníci je prozatím nezatěžují před touto aktivitou přílišnými vzdělávacími workshopy. Pracovníci si chtějí nejprve s klientkami upevnit vztah a zvýšit jejich důvěru. Tyto aspekty jsou dle našeho názoru velice důležité. Na této práci se podílejí s vervou jim vlastní. Vidíme na nich, že jim tato aktivita pomáhá se rozvíjet a vyjadřovat. Jejich osobní vklad a nadšení se promítá i do jejich přístupu k tomuto místu, ke kterému si vytvořili blízký vztah a pouto. Cítí se zde dobře, což je pro nás pracovníky velmi dobrá zpráva. V poslední době dokonce přichází s dalšími nápady, které by rádi v klubu Aktiv realizovali. Jejich dobrý příklad a způsob prezentace přispěl k tomu, že do našeho klubu začali chodit další děvčata, které se přidali k těm stávajícím. Je moc hezké, že všichni dohromady tvoří jeden tým který spojuje přání dělat něco užitečného a smysl plného. Je z toho vidět, že dobré příklady táhnou.
Všem moc děkujeme za aktivní účast a přínos.

Služba Nízkoprahového zařízeni pro děti a mládež je hrazena z prostředků Karlovarského kraje.

 

 

 

 

 

Autor: Štefan Gabčo a Jan Jiroušek, Pracovníci pro mládež

Sdílejte nás:

Další...

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi – Chodov

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s..

21. června 2017
Karlovy Vary
Sociální práce;

Článek
Průvodce moravskou tísní - Podpora vzdělávání

Průvodce moravskou tísní - Podpora vzdělávání

19. června 2017
Česká republika;
Olomouc
Sociální práce;

Článek
Zajímá nás váš názor. A tak se ptáme.

Zajímá nás váš názor. A tak se ptáme.

14. června 2017
Bílina
Sociální práce;

Článek

Obyčejný příběh

Obyčejný příběh

14. června 2017
Karlovy Vary
Sociální práce;

Článek
Změní se situace seniorů - obětí v trestním řízení?

Změní se situace seniorů - obětí v..

13. června 2017
Plzeň
Sociální práce;

Článek
,,Přála bych to tak každému. Umět naslouchat intuici a zároveň si být vědom svých hranic.“

,,Přála bych to tak každému. Umět..

13. června 2017
Česká republika;
Kladno
Sociální práce;

Článek

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi – Chodov

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s..

21. června 2017
Karlovy Vary
Sociální práce;

Článek
Průvodce moravskou tísní - Podpora vzdělávání

Průvodce moravskou tísní - Podpora vzdělávání

19. června 2017
Česká republika;
Olomouc
Sociální práce;

Článek
Obyčejný příběh

Obyčejný příběh

14. června 2017
Karlovy Vary
Sociální práce;

Článek

Zajímá nás váš názor. A tak se ptáme.

Zajímá nás váš názor. A tak se ptáme.

14. června 2017
Bílina
Sociální práce;

Článek
,,Přála bych to tak každému. Umět naslouchat intuici a zároveň si být vědom svých hranic.“

,,Přála bych to tak každému. Umět..

13. června 2017
Česká republika;
Kladno
Sociální práce;

Článek
Změní se situace seniorů - obětí v trestním řízení?

Změní se situace seniorů - obětí v..

13. června 2017
Plzeň
Sociální práce;

Článek

Zahájení lázeňské sezony 2017

Zahájení lázeňské sezony 2017

8. června 2017
Sociální práce;

Galerie
Den sociálních služeb v Bílině

Den sociálních služeb v Bílině

8. června 2017
Sociální práce;

Galerie
Výlet do Prahy s Kristýnou

Výlet do Prahy s Kristýnou

5. dubna 2017
Sociální práce;

Galerie

Biopark teplického Gymnázia

Biopark teplického Gymnázia

28. února 2017
Sociální práce;

Galerie
Skupinové doučování

Skupinové doučování

24. února 2017
Sociální práce;

Galerie
Zábavná odpoledne v lokalitách

Zábavná odpoledne v lokalitách

24. listopadu 2016
Sociální práce;

Galerie

Zpoza Klece Fest

Zpoza Klece Fest

30. září 2015
Liberec
Sociální práce;

Video
Story paní Králové 2

Story paní Králové 2

31. ledna 2014
Sociální práce;

Video
Story paní Králové 1

Story paní Králové 1

31. ledna 2014
Sociální práce;

Video

Exekuce

Exekuce

11. září 2013
Sociální práce;

Video
Oddlužení

Oddlužení

11. září 2013
Sociální práce;

Video
Rozhodčí doložka

Rozhodčí doložka

11. září 2013
Sociální práce;

Video

novější Stránka
z 161
starší
Více novinek
Odběr RSS

Publikace ke stažení

Publikace ke stažení

V naší knihovně naleznete analýzy a další výzkumné materiály, které v PSI vznikly. Vše volně k dispozici.


Človek v ohrození

Človek v ohrození

Naše sociální služby poskytujeme od roku 2006 také na Slovensku. Naši pracovníci působí především na východu země.


Pojďte do školky!

Pojďte do školky!

V projektu Pojďte do školky! se spojilo devět neziskových organizací, které bojují za rovné příležitosti ve vzdělání.


Byznys s dluhy

Byznys s dluhy

Vše o dluhové problematice. Index etického úvěrování, analýzy rozhovory...Kontakt

Člověk v tísni, o. p. s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
E-mail: mail@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 400

Pro média
media@clovekvtisni.cz
Tel.: +420 222 350 811
Tel.: +420 777 787 943

Kontakt pro dárce
dary@clovekvtisni.cz
Tel.: 226 200 439

Další kontakty

O nás

Jak pomoci

Co děláme

Kde nás najdete

Naše další stránky

Festival Jeden svět

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který pořádá společnost Člověk v tísni, je v současnosti největším dokumentárním festivalem s tematikou lidských práv na světě.

http://www.jedensvet.cz

Program Migrace

Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a tak přispívat k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

http://migration4media.net/

Skutečný dárek

Sbírku Skutečná pomoc jsme založili, abychom mohli systematicky a efektivně pomáhat v chudších zemích světa. Chudoba a s ní spojené problémy rozvojového světa totiž ročně zabijí více lidí než přírodní katastrofy a války dohromady. To se navíc odehrává na okraji mediálního zájmu.

http://www.skutecnydarek.cz/

Varianty

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni nabízí více než deset let informační servis a metodickou podporu v oblasti interkulturního (IKV) a globálního rozvojového vzdělávání (GRV).

Hlavní cíle programu Varianty:

  • Podpora inkluzivního prostředí a otevřeného klimatu ve školách.
  • Výchova ke globálního zodpovědnosti.

http://www.varianty.cz/index.php

NAMA . Výrobky z Namibie

Projekt NAMA podporuje chráněnou dílnu Karas Huisen Crafts na jihu Namibie. Dílna dává práci a obživu asi padesáti ženám a jejich rozvětveným rodinám a vyrábí produkty z tradičních afrických materiálů. Jejich prodejem v České republice pomáhá projekt NAMA svobodným matkám a pěstounkám dětí, jejichž rodiče zemřeli na AIDS, nalézt sílu postavit se na vlastní nohy.

http://www.nama.cz/

Rozvojovka

Předáváme informace o rozvojové pomoci a globálních problémech.

Pořádáme konference, vydáváme informační bulletin a pravidelné tématické přílohy v tisku, spolupracujeme s médii, odborníky i studenty, účastníme se hudebních festivalů s informačním stánkem, pořádáme výstavy, debaty, semináře a soutěže

http://www.rozvojovka.cz

Jeden svět na školách

Vzdělávací program Jeden svět na školách je jedním z dlouhodobých projektů společnosti Člověk v tísni. Už dvanáct let přinášíme do škol dokumentární filmy a další audiovizuální materiály jako plnohodnotnou výukovou pomůcku.

Snažíme se současný svět a novodobou historii nejenom popisovat, ale především vykreslit v souvislostech.

http://www.jsns.cz/