Člověk v tísni, o.p.s. hledá pro Středočeskou pobočku v Berouně pracovníka/pracovnici podpory vzdělávání a karierního poradce/poradkyni

Jsme jedna z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Pomáháme často v zahraničí, velkou část naší energie však věnujeme také práci v České republice. Do našeho středočeského týmu hledáme nového kolegu či kolegyni. Nabízíme Vám smysluplnou a zodpovědnou práci v kolektivu lidí, kteří jsou samostatní, kreativní a ochotní sdílet své zkušenosti. Pojďte spolu s námi nabídnout pomoc rodinám s nezletilými dětmi, které potřebují pomoci s přípravou do školy či doučováním. Vaším hlavním úkolem bude zajišťování doučování v rodinách, jejichž nepříznivá sociální situace jim nedovoluje si tuto formu podpory zaplatit, komunikace se školou a vedení dobrovolníků. Starším dětem budete pomáhat s výběrem vhodné střední školy, motivovat je během studia a pomáhat jim překonávat bariéry sociálního znevýhodnění.

Chcete pomoci dětem, které nemají takové zázemí, aby mohly bez pomoci úspěšně absolvovat základní nebo střední školu? Jste schopni a ochotni donekonečna vysvětlovat zástupcům škol i obcí, že lepší škola pro všechny má smysl? Že inkluzivní vzdělávání se vyplatí ve výsledku celé společnosti? Pak to pojďte dělat s námi!

Náplň práce:

  • Komunikace s rodiči, dětmi, učiteli, dobrovolníky a dalšími institucemi
  • Doprovázení rodičů i žáků na jednání do škol, PP poraden, ke specialistům
  • Poskytování poradenství rodinám z oblasti vzdělávacího systému v ČR, inkluzivního vzdělávání, školského zákona apod.
  • Citlivé propojování dobrovolníků s rodinami, monitorování průběhu spolupráce, poskytování podpory a zpětné vazby doborovolníkům
  • Setkávání a sdílení s kolegy v rámci pobočkových i metodických porad a supervizí
  • Podpora a koordinace spolupráce mezi žákem, rodičem a školou
  • Motivace žáků ke studiu, pomoc s přípravou na přijímací zkoušky, zprostředkování stipendijního programů pro vybrané žáky SŠ
  • Plánování a realizace volnočasových vzdělávacích či sportovních aktivit s dětmi (např. výstavy, exkurze, výjezdy do přírody, zážitkové programy)
  • Organizace společného setkávání žáků a studentů v podpůrných skupinách
Naše očekávání:
  • Zájem o dění kolem vás, motivace učit se nové věci, zdravá asertivita
  • Samostatnost, ale zároveň schopnost spolupráce a sdílení v týmu
  • Pečlivost, trpělivost, dobré komunikační vlastnosti, otevřenost
  • Inkluze pro vás není sprosté slovo
  • Praxe ve vzdělávacích či sociálních službách vítána
  • Znalost práce na PC, zvládání administrativy
  • Vzdělání v sociální či pedagogické oblasti může být výhodou, ale není podmínkou
Nabízíme:
  • Práci ve společnosti, které není jedno, co se kolem děje a snaží se věci posouvat správným směrem
  • Práci v multidisciplinárním týmu
  • Supervize, stáže, systém interního vzdělávání
  • Metodické vedení, supervizi, stáže a systém interního vzdělávání
  • Flexibilní pracovní dobu
  • Místo výkonu práce Beroun a okolí
  • Zázemí kanceláře v Berouně
  • Možnost práce na zkrácený úvazek
  • Nástupní mzdu 23 500 korun.
 Pokud vás naše nabídka zaujala, posílejte svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na e-mailovou adresu: marketa.jelinkova@clovekvtisni.cz
Bližší informace na www.clovekvtisni.cz a na výše uvedeném emailu.