Finanční manažer/ka pro zahraniční mise

This job offer is not active.

Typ pozice: Placená práce

Lokalita: Praha 2

Termín nástupu: Dle dohody

Trvání: HPP, doba neurčitá

Organizace Člověk v tísni (ČvT) je jednou z největších neziskových organizací v regionu střední a Východní Evropy působící v oblasti humanitární a rozvojové pomoci, podpory lidských práv či sociálního začleňování. Pracujeme na 20 zahraničních misích a na humanitární a rozvojovou pomoc byl v roce 2015 obrat 1,5 miliardy korun.

Do našeho pražského finančního týmu sekce Humanitární a rozvojové pomoci hledáme kolegu/kolegyni na pozici Finance Manager, s odpovědností za metodické vedení, controlling a finanční řízení zahraničních misí (práce je vykonávána z centrály v Praze, součástí jsou krátkodobé pracovní cesty). Pozice je skvělou příležitostí k uplatnění již získaných zkušeností v oblasti financí, jejich dalšímu rozvoji a možnosti proniknout do fungování největší české neziskové organizace, rozvojové a humanitární pomoci s perspektivou dlouhodobého výjezdu na zahraniční misi.

Náplň práce:

  • zodpovědnost za celkové finanční vedení mise, řízení cash flow
  • metodická podpora mise a controlling
  • spoluzodpovědnost za nastavení a kontrolu finančních a účetních procesů a jejich soulad s interními a donorskými pravidly
  • spolupráce na misijních a projektových auditech
  • metodická podpora při přípravě rozpočtů projektů a finančním reportování donorům
  • vyjednávání s donory (např. evropské instituce, agentury OSN)

Vhodný/á kandidát/ka na tuto pozici splňuje následující požadavky:

  • VŠ vzdělání, ideálně v ekonomickém oboru
  • výhodou zkušenost s rozpočty a projektovým účetnictvím
  • pokročilá znalost Excelu
  • výborná znalost anglického jazyka nutností, další cizí jazyky výhodou
  • znalost principů podvojného účetnictví
  • dobré komunikační schopnosti
  • samostatnost, proaktivita, analytické myšlení

Co nabízíme:

  • zázemí velké, stabilní neziskové organizace s mezinárodní působností
  • získání zkušeností s projekty a orientace v humanitárních a rozvojových aktivitách
  • smysluplnou a zajímavou práci v mladém týmu
  • krátkodobé výjezdy na mise Člověka v tísni, perspektiva ročního a delšího výjezdu
  • přátelské neformální prostředí