Člověk v tísni, o.p.s. hledá pro středočeskou pobočku dluhového poradce/poradkyni na Příbramsku

Tento inzerát je neaktivní.

Jsme jedna z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Pomáháme často v zahraničí, avšak velkou část naší energie věnujeme také práci v České republice. Do našeho středočeského týmu, který zajišťuje poskytování sociálních a návazných služeb v Berouně, Kladně, Příbrami, Rakovníku, Kralupech nad Vltavou a Dobříši, hledáme dluhového poradce. Nabízíme Vám smysluplnou a zodpovědnou práci v kolektivu lidí, kteří jsou samostatní, kreativní a ochotní sdílet své zkušenosti. Pojďte spolu s námi nabídnout pomoc lidem, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci. Vaším hlavním úkolem bude pomoc a podpora lidem v situacích, kdy se z dluhů stal problém.

Konkrétní náplň dluhového poradce:
  • Komunikuje s klienty.
  • Mapuje pohledávky (zjišťuje celkovou výši dluhu a počtu věřitelů).
  • Sepisuje a podává návrhy na oddlužení.
  • Doprovází na úřady.
  • Analyzuje úvěrové smlouvy a jejich podmínky.
  • Posuzuje a sepisuje návrhy na zastavení exekuce.
  • Neustále si doplňuje znalosti.
  • Spolupracuje s ostatními členy týmu pobočky.

Naše očekávání:
  • Vzdělání VŠ/VOŠ dle § 110 zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách.
  • Silná motivace je pro nás důležitá. Potřebné znalosti se dají získat v průběhu zaučování.
  • Bezúhonnost, spolehlivost
  • Zájem o sociální témata a zájem o druhého.
  • Znalost práce na PC (zejména Excel, Word, Outlook).
  • Pečlivost, samostatnost a trpělivost jsou vlastnosti, které v této práci budete potřebovat, a to jak v práci s klienty, tak při administrativě.
  • Řidičský průkaz skupiny B, aktivní řidič, vlastní vůz (proplácení cestovních příkazů).
  • Kladný vztah k očkování na Covid-19

Nabízíme:
  • Práci ve společnosti, které není jedno, co se kolem děje a snaží se věci posouvat správným směrem.
  • Spolupráci s kolegy, kteří jsou odborníci v oblasti, kterou řeší.
  • Podporu od služebně starších kolegů, právního oddělení, metodické řízení, supervize, stáže a systém interního vzdělávání.
  • Flexibilní pracovní dobu.
  • Místem výkonu práce: Příbram.
  • Úvazek 0,5 – 1,0 na dobu určitou s tříměsíční zkušební dobou, při spokojenosti obou stran možnost
  • Nástupní hrubou mzdu 24 000 Kč na plný úvazek s možností navýšení po zkušební době.
  • Nástup od ledna 2022.

Pokud vás naše nabídka zaujala, zašlete svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na marketa.jelinkova@clovekvtisni.cz .
Pracovní pohovory budou probíhat po prostudování všech došlých podkladů během listopadu/prosince. K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybraní kandidáti.
Hodnocení naší organizace jako zaměstnavatele najdete zde: https://www.atmoskop.cz/nazory-na-zamestnavatele/3018800-clovek-v-tisni-o-p-s
Bližší informace na www.clovekvtisni.cz a na tel: 775 445 180 (Markéta Jelínková, administrátorka pobočky Středočeský kraj).