Dluhový poradce/poradkyně

Člověk v tísni, o.p.s. hledá pro Středočeskou pobočku v Berouně dluhového poradce/poradkyni

Jsme jedna z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Pomáháme často v zahraničí, velkou část naší energie však věnujeme také práci v České republice. Do našeho středočeského týmu, který zajišťuje poskytování sociálních a návazných služeb v Berouně a v Kladně, hledáme dluhového poradce. Nabízíme Vám smysluplnou a zodpovědnou práci v kolektivu lidí, kteří jsou samostatní, kreativní a ochotní sdílet své zkušenosti. Pojďte spolu s námi nabídnout pomoc lidem, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci. Vaším hlavním úkolem bude pomoc a podpora lidem v situacích, kdy se z dluhů stal problém.

Co dělá dluhový poradce?

Kromě toho, že se s Vámi doma nikdo nebude bavit, protože Vám nebude rozumět, neb začnete používat termíny jako rozhodčí doložka, insolvenční správce, úpadek, vylučovací žaloba a jiné, budete o sobě muset začít říkat, že jste člověk v tísni, jeden z těch sluníčkářů, co si myslí, že spasí svět. Na úřadech Vás s červeným kobercem vítat nebudou, a kamarádi, Vás, jakožto dluhového pracovníka, budou dokola ujišťovat, že oni jsou se svým rozpočtem “v pohodě”. Bude se Vám věčně zdát o smlouvách a papírech, ve kterých jste proleželi celý předchozí den. Budete pracovat v neziskovce, která metodiku nepíše na koleni a kolena se Vám nejspíš začnou podlamovat ze stejně laděných kolegů, kterým osud ostatních není jedno.

Konkrétní náplň dluhového poradce:

  • Komunikuje s klienty
  • Mapuje pohledávky (zjišťování celkové výše dluhu a počtu věřitelů)
  • Sepisuje a podává návrhy na oddlužení
  • Doprovází na úřady
  • Analyzuje úvěrové smlouvy a jejich podmínky
  • Posuzuje a sepisuje návrhy na zastavení exekuce
  • Neustále si doplňuje znalosti
  • Spolupracuje s ostatními členy týmu pobočky
  • Místem výkonu práce je Beroun a okolí.

Naše očekávání:

  • Rozhodující jsou pro nás schopnosti nikoliv formální vzdělání.
  • Silná motivace je pro nás důležitá-chuť učit se nové věci.
  • Zájem o sociální témata a zájem o druhého.
  • Znalost práce na PC (zejména Excel, Word, Outlook)
  • Pečlivost, samostatnost a trpělivost.

Nabízíme:

  • Práci ve společnosti, které není jedno, co se kolem děje a snaží se věci posouvat správným směrem.
  • Spolupráci s kolegy, kteří jsou odborníci v oblasti, kterou řeší.
  • Podporu od služebně starších kolegů, právního oddělení, metodiků.
  • Supervize, stáže a systém interního vzdělávání.
  • Flexibilitu v pracovní době.
  • Místo výkonu práce Beroun.
  • Možnost práce na zkrácený úvazek.
  • Nástupní mzdu 23 500 Kč na plný úvazek.
Pokud Vás naše nabídka zaujala, posílejte svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na: marketa.jelinkova@clovekvtisni.cz. Pracovní pohovory budou probíhat po prostudování všech došlých podkladů. Bližší informace na www.clovekvtisni.cz a na výše uvedeném emailu.