Dobrovolník do Kulturně komunitního centra/Předškolního klubu

Typ pozice: dobrovolník

Lokalita: Praha

Člověk v tísni, o.p.s. hledá na pražskou pobočku Sociálních a vzdělávacích programů dobrovolníka/dobrovolnici do Kulturně komunitního centra a Předškolního klubu na Praze 5 pro děti z rodin ohrožených sociálním vyloučením.

Náplň práce - Dobrovolník do Kulturně komunitního centra:

  • Účast na vzdělávacích a volnočasových aktivitách s žáky (věk 6 – 15 let dle dne v týdnu) v Klubu (hry na hřišti, rukodělné činnosti ad.)
  • Pravidelné doučování – individuální pomoc s domácími úkoly
  • Komunikace s pracovníky Klubu
  • Časová náročnost max. 3h týdně – Kluby probíhají ÚT - ČT v čase 14 - 17 hod.

Náplň práce – Dobrovolník do Předškolního klubu:

  • Pravidelná výpomoc při práci s dětmi ve věku 3 - 5 let
  • Doprovod na kulturní akce (návštěva knihovny, divadla ad.)
  • Účast na volnočasových aktivitách pro děti
  • Časová náročnost max. 4h týdně v dopoledních hodinách

Na obě pozice požadujeme:

  • Trestní bezúhonnost
  • Spolehlivost
  • Otevřenost, empatii a rozvinuté sociální a komunikační dovednosti
  • Zájem o práci s dětmi a o dlouhodobější spolupráci

Nabízíme:

  • Zázemí velké a stabilní neziskové organizace
  • Vhled do odlišného kulturního prostředí a do problematiky sociálního vyloučení
  • Možnost zapojit se do dalších aktivit pobočky, potažmo organizace
  • Supervizní podporu
  • Množství teambuildingových a vzdělávacích aktivit a možnost účasti na akcích organizovaných Člověkem v tísni

Pokud Vás nabídka zaujala, zašlete své CV a motivační dopis koordinátorce pražských dobrovolníků Johaně Černochové (johana.cernochova@clovekvtisni.cz), v případě zájmu následuje pozvánka na osobní pohovor.