Dobrovolník pro doučování skupiny dětí (vč.dětí cizinců)

Člověk v tísni, o.p.s. hledá do svého týmu na pražské pobočce Programů sociální integrace dobrovolníky pro skupinové doučování dětí s potřebou různých podpůrných opatření a/nebo pro děti cizinců. Dobrovolníci docházejí jednou týdně na kroužek skupinového doučování přímo do spolupracující školy, kterou děti navštěvují, případně do ubytovny, kde děti bydlí. Zde se věnují skupince dětí a pomáhají jim nejen s přípravou do školy, ale zaměřují se zároveň na aktivity podporující rozvoj kompetencí dítěte, vytváření pozitivních vztahů ve skupině i na učení hrou. V případě, že dobrovolník bude docházet na doučování dětí cizinců, bude s dětmi pracovat na zlepšení znalosti českého jazyka v různých úrovních pokročilosti. Kroužek je veden ve více lidech společně s koordinátorem doučování.

Termíny kroužků a místa, kde kroužky probíhají:
Sháníme dobrovolníky pro kterýkoliv den v týdnu v čase zhruba mezi 13:00 a 15:00. Naše partnerské školy se nachází v širším centru města a jsou dobře dopravně dostupné.

Náplň práce
* Zapojení do systematické přípravy na kroužky skupinového doučování
* Práce se skupinou dětí ve škole či ubytovně minimálně jednou týdně
* Komunikace s koordinátorem doučování a se školou
* Účast na školeních zvyšujících kompetence doučujících dobrovolníků a na pravidelných supervizních setkáních
* V případě doučování dětí cizinců se dobrovolník účastní kurzu výuky češtiny pro cizince, který mu ČVT zprostředkuje a zaplatí

Požadujeme:
* Trestní bezúhonnost
* Spolehlivost
* Samostatnost
* Schopnost pracovat na dlouhodobých cílech a trpělivost
* Otevřenost, empatii a rozvinuté sociální a komunikační dovednosti
* Zájem o práci s dětmi a o dlouhodobější spolupráci
* Zkušenosti s učením či doučováním jsou výhodou, ale ne podmínkou

Nabízíme:
* Zázemí velké a stabilní neziskové organizace
* Vhled do českého školského systému, zkušenost s jiným sociálním či kulturním prostředím
* Možnost zapojit se dalších aktivit pobočky, potažmo organizace
* Odborná školení, supervizní podporu
* Množství teambuildingových aktivit a možnost účasti na akcích organizovaných Člověkem v tísni

Typ pozice: dobrovolník
Lokalita: Praha
Termín nástupu: školní rok 2018/2019

V případě zájmu zašlete své CV a motivační dopis koordinátorovi dobrovolníků Ondřeji Hrubešovi (ondrej.hrubes@clovekvtisni.cz, 778 442 521), v případě, že nás zaujmete, následuje pozvánka na osobní pohovor.