Dobrovolník pro mentoring dospívajících

Člověk v tísni, o.p.s. hledá do svého týmu v pražské pobočce Programů sociální integrace dobrovolníky pro mentoring dospívajících lidí, kteří pochází z rodin ohrožených sociálním vyloučením.

Náplň práce:

Mentoring je způsob, jak pomoci s rozvojem dospívajícím lidem prostřednictvím vedení, podpory, sdílení zkušeností a poskytování zpětné vazby.
Služba je určena mladým lidem z komplikovaného prostředí, kteří ztrácí motivaci na sobě pracovat a teprve hledají, co by je v životě bavilo.
Dobrovolník – mentor se s takovým dospívajícím schází alespoň jednou týdně, společně budují vztah založený na důvěře a pracují na zlepšení situace mentorovaného, na rozšíření jeho obzorů, posílení sociálních vazeb a rozvíjení motivace potřebné pro budování základů budoucího spokojeného života.

Požadujeme:
* Trestní bezúhonnost
* Empatii, zralou motivaci, rozvinuté komunikační dovednosti
* Spolehlivost, časovou flexibilitu, zájem o dlouhodobou spolupráci
* Předchozí zkušenost s prací s cílovou skupinou vítána

Nabízíme:
* Zázemí velké a stabilní neziskové organizace
* Vhled do odlišného kulturního prostředí
* Možnost zapojit se dalších aktivit pobočky, potažmo organizace
* Odborná školení, supervizní a terapeutickou podporu
* Množství teambuildingových aktivit a možnost účasti na akcích organizovaných Člověkem v tísni

Typ pozice: dobrovolník
Lokalita: Praha
Termín nástupu: školní rok 2018/2019

V případě zájmu zašlete své CV a motivační dopis koordinátorovi dobrovolníků Ondřeji Hrubešovi (ondrej.hrubes@clovekvtisni.cz, 778 442 521), v případě, že nás zaujmete, následuje pozvánka na osobní pohovor.