Dobrovolník v rámci programu „Podpora vzdělávání v rodinách“

Liberecká pobočka společnosti Člověk v tísni o.p.s. hledá dobrovolníky a dobrovolnice pro individuální doučování dětí. Další možností spolupráce je pomoc při organizaci volnočasových aktivit pro děti z doučování.

Náplň práce

  • doučování dítěte pocházejícího z prostředí ohroženého sociálním vyloučením přímo v jeho domácnosti 1-2 hodiny týdně
  • příprava na doučování, sledování dlouhodobých vzdělávacích cílů a zvyšování motivace dítěte k učení
  • sledování a zapisování pokroku doučovaného dítěte do klientské databáze
  • komunikace s koordinátorem doučování, s rodiči dítěte a se školou
  • účast na školeních zvyšujících kompetence doučujících dobrovolníků

Hlavní požadavky:

  • věk alespoň 15 let
  • zájem o práci s dětmi se sociálním znevýhodněním

Nabízíme:

  • získání cenných zkušeností s prací v sociální oblasti se zaměřením na vzdělávání
  • potvrzení o dobrovolnické činnosti či praxi
  • odborné vedení, supervize a vzdělávání
  • dlouhodobou spolupráci
  • možnost proplácení jízdného do místa doučování
Pro více informací volejte/ pište: Tereza Babcová, tereza.babcova@clovekvtisni.cz, tel.: +420 602 323 597