Expert - sociální zabezpečení ČR

Tento inzerát je neaktivní.

Daří se nám zlepšovat situaci lidí v těžkých životních situacích. Pomáháme přímo v terénu lidem, kteří se nedokáží dobře zorientovat ve své situaci a mají problémy s porozuměním nejrůznějším dokumentům, s komunikací s úřady, nezvládají platit své závazky, nevědí si rady v komunikaci s věřiteli, jsou často v situaci, která vznikla neoprávněně a neumí se bránit, žijí v nevyhovujících podmínkách. A právě pro podporu pracovníků, kteří pomáhají těm nejzranitelnějším, hledáme do našeho týmu další posilu!

Pracovní náplň

  • Vytváří metodické texty v oblasti dávkového systému ČR pro celý tým dluhových poradců
  • Analyzuje zákony či opatření v oblasti sociálního zabezpečení ČR a předává informace do týmu
  • Podpora poradců v přímé práci v dávkových kazuistikách (spory, výpočet a vyřízení dávek), podpora poradců na help lince
  • Přímá podpora klientů na help lince – řešení konkrétních kauz (telefonní, emailová forma a videochat)

Co od Vás budeme potřebovat

  • Praxi v oblasti problematiky dávek, dávkového systému ČR (hmotná nouze, státní sociální podpora)
  • Rozhodující jsou pro nás schopnosti a zkušenosti nikoliv formální vzdělání
  • Odhodlání prosazovat spravedlnost ve společnosti
  • Zájem o sociální témata a zájem o druhého
  • Analytické schopnosti
  • Samostatnost

Co Vám nabízíme

  • Možnost seberealizace v renomované nevládní organizaci
  • Průběžnou individuální a týmovou supervizi
  • Možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
  • Služební telefon a notebook
  • 5 týdnů dovolené, zdravotní volno
  • Časově flexibilní zaměstnání v maximálním rozsahu 0,5 úvazek (HPP, DPČ) - možno nabídnout celý úvazek doplněním 0,5 úvazku v přímé práci s klienty na pozici dluhového poradce
  • Možnost práce z domova
  • Nástupní plat 26 – 30 tis. hrubého (1,0 úvazek) v závislosti na kvalifikaci a zkušenosti
  • Po skončení zkušební doby/zapracování osobní ohodnocení
  • Nástup dohodou
Své motivační dopisy a životopisy zasílejte na vlastimila.feistingerova@clovekvtisni.cz do 28.8.2020. Životopisy budeme vyhodnocovat průběžně.