Koordinátor/ka projektu poradenství v udržitelném zemědělství

Nástup: ideálně od března 2024 (případně dle domluvy)

Typ spolupráce: na dobu určitou na 1 rok s možností prodloužení

Místo výkonu práce: Praha

Nástupní plat: 40 500 – 46 000 Kč hrubého měsíčně při plném úvazku (dle zkušeností)

Úvazek: 0,8 - 1,0

Klimatický tým Člověka v tísni hledá Koordinátora/Kordinátorku projektu osvěty a vzdělávání českých zemědělců a zemědělských poradců v udržitelném způsobu hospodaření s nízkou uhlíkovou stopou.

Klimatický tým je součástí Rozvojové a humanitární sekce společnosti Člověk v tísni. Naší vizí je krajina, která je pestrá, zdravá, úrodná a odolná vůči klimatické změně.

Zajímá vás téma udržitelného zemědělství a klimatické změny? Chcete společně s námi pomáhat českým zemědělcům v rozvoji potřebných kompetencí tak, aby byli připraveni hospodařit udržitelně a spoluvytvářet zdravou, úrodnou a pestrou krajinu? Do našeho odborného a přátelského týmu hledáme kolegu/kolegyni na pozici Koordinátora*ky projektu osvěty a vzdělávání českých zemědělců a zemědělských poradců v udržitelném způsobu hospodaření s nízkou uhlíkovou stopou.

Uvítáme zájemce/zájemkyně o dlouhodobý zaměstnanecký poměr, který zatím můžeme garantovat do prosince 2025 s předpokladem prodloužení.

Popis pracovní pozice:

Hlavní náplní práce na pozici Koordinátor/ka projektu poradenství v udržitelném zemědělství je koordinace projektu vzdělávání, osvěty a propojování českých zemědělců v udržitelném způsobu hospodaření s nízkouhlíkovou stopou. Práce bude zahrnovat úzkou spolupráci s členy klimatického týmu v Humanitární a rozvojové sekci Člověka v tísni a externími odborníky a specialisty z organizací dlouhodobě se věnujícími oblasti zemědělského poradenství.

Oblasti zodpovědností:

  • Projektové řízení včetně rozpočtu a lidských zdrojů
  • Spolupráce a komunikace s kolegy a kolegyněmi (vedoucí týmu, interní experti, finanční projektový manažer, GIS, IT, mediální koordinátor ad.)
  • Koordinace externích spolupracovníků a partnerů (experti, spolupracující organizace ad.)
  • Podílení se na tvorbě vzdělávacích materiálů a dalších projektových výstupů
  • Rozšiřování sítě zemědělců a zemědělských poradců
  • Evaluace realizovaných aktivit

Co by bylo součástí vaší práce?

  • Vedení a koordinace projektu zaměřeného na osvětu a vzdělávání zemědělců a zemědělských poradců;
  • Administrativní zajištění projektu a reporting;
  • Správa rozpočtu projektu;
  • Spolupráce s dalšími kolegy/němi a experty v relevantních oblastech spojených s výstupy projektu;
  • Spolupráce s vývojářem webové platformy pro zemědělce a poradce;
  • Spolupráce s GIS pracovníkem na výstupech satelitního snímkování;
  • Spolupráce a koordinace s tvůrci vzdělávacích materiálů pro webovou platformu;
  • Rozšiřování sítě spolupracujících zemědělců a poradců;
  • Podíl na medializaci projektu, spolupráce s mediálním koordinátorem;
  • Evaluace realizovaných aktivit.

Jak si představujeme ideální*ho kandidáta*ku?

  • má vzdělání v zemědělském odvětví a zkušenosti ze zemědělského podniku, zemědělského či environmentálního poradenství, státní správy (Ministerstvo zemědělství/Ministerstvo životního prostředí) nebo relevantní výzkumné organizace;
  • má koordinační schopnosti a zkušenosti s vedením týmu lidí (min 5 let);
  • má praktickou zkušenost s projektovým řízením: vedl/a jsi středně velké projekty a spravoval/a rozpočty;
  • přehled v oblasti klimatické změny a ochotu se v této agendě dále vzdělávat;
  • výborné organizační a komunikační dovednosti;
  • dobrá znalost MS Office, zkušenost s prací s online nástroji (MS Teams, Sharepoint, G- docs);
  • český jazyk slovem i písmem, anglický jazyk min. na úrovni B2;
  • ochota učit se nové věci a navazovat nová partnerství s organizacemi relevantními pro danou agendu;
  • schopnost a chuť pracovat samostatně i v týmu;
  • ochota přijmout zodpovědnost.

Výhodou pro nás je, pokud máte:

  • VŠ vzdělání v oblasti zemědělství, případně relevantní k tématům klimatické změny a udržitelného hospodaření;
  • zkušenost s tvorbou kurzů pro zemědělce či zemědělské poradce;
  • zkušenost s psaním grantů.

Co můžeme nabídnout my Vám?

  • Platové ohodnocení v rozsahu 40 500 – 46 000 Kč hrubého měsíčně (při plném úvazku), dle Vašich zkušeností;
  • 25 dnů dovolené, 3 dny sick days, 3 dny studijního volna;
  • pestrou a smysluplnou práci v jedné z největších neziskových organizací v ČR;
  • skvělé kolegy a kolegyně, kteří se rádi potkají i po práci a jsou si navzájem nápomocní;
  • prostředí, kde můžete realizovat své nápady, být kreativní a vidět výsledky;
  • dětský klub (školku) pro děti zaměstnanců;
  • zázemí příjemné, neformální kanceláře v centru Prahy, možnost kombinace s home office 2 dny v týdnu;
  • pracovní kulturu založenou na otevřenosti, diverzitě a vzájemném respektu;
  • práci v organizaci, která svými projekty aktivně řeší problematiku environmentální udržitelnosti a změny klimatu;
  • možnost účastnit se zajímavých akcí a odborných konferencí;
  • jazykové kurzy, možnost účastnit se školení technických znalostí a soft skills.

Jak se přihlásit:

Pokud máte o tuto pozici zájem, pošlete nám svůj životopis a stručný motivační dopis přes náš přihlašovací formulář.

Upozorňujeme, že budou kontaktováni pouze kandidáti, kteří postoupí do užšího výběru. Pohovory budou probíhat průběžně a pozice bude po obsazení uzavřena.
People in Need is committed to preventing any type of unwanted behavior at work including sexual harassment, exploitation and abuse, lack of integrity, and financial misconduct, and is committed to promoting the welfare of children and adults with whom People in Need involves.

People in Need expects all staff to perform job duties and responsibilities in accordance with People in Need code of conduct and key policies (available at: https://www.peopleinneed.net/key-policies-4142gp). People in Need Staff will undertake the appropriate level of training.

All offers of employment will be subject to satisfactory references and appropriate screening checks, which can include criminal records and terrorism finance checks. We are committed to ensuring diversity and gender equality within our organization and encourage applicants from diverse backgrounds to apply.