Koordinátor/ka týmu terénních pracovníků v Praze

Organizace Člověk v tísni, o.s.p. (ČvT) je jednou z největších neziskových organizací v regionu střední a východní Evropy, působící v oblasti humanitární a rozvojové pomoci, podpory lidských práv, sociálního začleňování či vzdělávání. Do našeho týmu v pobočce Praha hledáme Koordinátora/ku týmu terénních pracovníků.

Náplň práce koordinátora
  • Vedení menšího týmu tří až pěti lidí
  • Metodické vedení a organizace práce týmu
  • Podpora kolegů/yň, zvyšování kvalifikace a efektivity týmu; konzultace s pracovníky týmu
  • Spolupráce v týmu manažerů dalších služeb pobočky, podílení se na tvorbě metodik
  • Organizace výběrových řízení, zaškolování nových kolegů
  • Možná kombinace úvazku ve vedení (0,5 úv) s přímou prací (0,5 úv)

Obvyklá náplň práce týmu
  • pomoc při udržení nebo hledání nového přijatelného bydlení
  • pomoc při řešení finančních potíží, především dluhů
  • poradenství v oblasti dávek
  • pomoc při komunikaci s úřady a dalšími institucemi
  • pomoc při vyhledávání zaměstnání a rekvalifikací
  • pomoc s vyřízením přechodného/trvalého pobytu pro občany EU apod.
  • zprostředkování návazné pomoci
Mezi cílové skupiny služby patří zejména: osoby ohrožené ztrátou bydlení, obyvatelé vyloučených lokalit, nízkopříjmové skupiny osob či osoby závislé na sociálních transferech, osoby ohrožené předlužením či dlouhodobou nezaměstnaností. Pracujeme s lidmi z celé Prahy.

Hlavní požadavky
  • VŠ, VOŠ v oboru sociální práce a v dalších oborech podle §110 zákona č.108/2006Sb.
  • Představu, co vedení lidí obnáší
  • Dobré komunikační dovednosti
  • Zájem o danou problematiku a ochota dál se v této problematice vzdělávat
  • Samostatnost, zodpovědný a aktivní přístup
  • Schopnost pracovat v týmu
  • Zodpovědnost a snaha aktivně posouvat věci dál
  • Psychická odolnost
  • Dobrá znalost práce na PC – Microsoft Office
  • Trestní bezúhonnost

Výhodou je
  • zkušenost s přímou prací v sociálních službách
  • zkušenost s vedením týmu lidí
  • znalost obecných požadavků na standardy sociálních služeb
  • základní orientace v systému dávek státní sociální podpory a hmotné nouze
  • základní orientace v síti sociálních služeb v regionu
Nabízíme
  • Nástupní plat 32.000,- + další osobní ohodnocení po ukončení zkušební doby
  • Možnost mimořádných odměn
  • 5 týdnů dovolené
  • Zázemí velké neziskové organizace s mezinárodní působností
  • Smysluplné pracovní uplatnění
  • Možnost rozvíjet svůj potenciál a hledat příležitosti ke zlepšení procesů
  • Podporu v podobě supervize a metodického vedení a průběžného odborného vzdělávání
  • Možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
  • Flexibilní pracovní dobu v závislosti na výši úvazku
  • Svobodné a přátelské pracovní prostředí, spolupracující tým
Zaujala Vás tato pozice? Pak nám pošlete svůj životopis a motivační dopis, a to prostřednictvím následujícího odkazu. V motivačním dopise se zaměřte na otázky „Co jsou pro Vás nejzákladnější principy při poskytování sociální služby?“; „Jaké manažerské nástroje Vám při vedení lidí vyhovují a jaké nikoli?“V čem vidíte svůj možný přínos a kde své rezervy/limity s ohledem na své předchozí pracovní zkušenosti?“

CHCI TO ZKUSIT!

K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybraní kandidáti. Výběrové řízení bude probíhat průběžně podle pořadí došlých nabídek a může být ukončeno i před uvedeným datem po naplnění požadovaných pozic. Člověk v tísni o.p.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.
Oznámení o negativním výsledku zasíláme pouze elektronicky.