Odborný poradce/poradkyně Praha

Do našeho týmu hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici odborného sociálního poradce se zaměřením na dluhovou problematiku v rámci projektu „zabydlování“ rodin s dětmi z ubytoven založeného na principech „housing first“. Hlavní pracovní náplní je pomoc lidem se zlepšením obtížné sociální situaci spojené především s dluhy s cílem stabilizace jejich finanční situace, zejména při přechodu z nestandardního do nájemního bydlení a snížení rizika ztráty tohoto bydlení.

Místo: Praha 5 a Praha 8
Typ úvazku: 0,5
Nástup: 1.10.2019
Pracovní úvazek: na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou

Náplň práce:
  • pomoc klientům se získáním informací a orientace v jejich situaci
  • poradenství ve všech fázích vymáhání dluhu
  • pomoc se sepisem právních podání, příprava na oddlužení
  • pomoc s tvorbou finančních plánů
  • pomoc ve vyjednávání s věřiteli
  • vedení klientské databáze
Požadujeme:
  • VŠ, VOŠ v oboru sociální práce a v dalších oborech podle §110 zákona č.108/2006Sb. výhodou (případně ochota si toto vzdělání v krátkém časovém úseku doplnit)
  • zájem o danou problematiku a ochota dál se v této problematice vzdělávat
  • samostatnost i schopnost pracovat v týmu
  • zodpovědnost a snaha aktivně posouvat věci dál
  • psychická odolnost
  • dobrá znalost práce na PC – Microsoft Office
  • trestní bezúhonnost
  • respektování principů housing first
Výhodou:
  • praxe v oboru, zkušenost s přímou prací, znalost principů housing first
  • orientace v systému dávek státní sociální podpory a hmotné nouze
  • orientace v síti sociální služeb v regionu
  • orientace ve všech fázích procesu vymáhání a možnostech obrany
  • znalost právního minima spojeného s dluhovou problematikou
  • zkušenost s přípravou insolvenčních návrhů
Co nabízíme:
  • adekvátní platové ohodnocení, osobní ohodnocení nad rámec mzdy (po ukončení zkušební doby)
  • zázemí velké neziskové organizace s mezinárodní působností
  • smysluplné pracovní uplatnění
  • možnost odborných supervizí a průběžného odborného vzdělávání, podpora týmu
  • flexibilní pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené

V případě zájmu o tuto pozici zašlete motivační dopis a strukturovaný životopis na e-mailovou adresu kristyna.fendrychova@clovekvtisni.cz nejpozději do 13. 92019 Vaše případné dotazy pak můžete zaslat e-mailem na stejnou adresu.

K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybraní kandidáti. Oznámení o negativním výsledku zasíláme pouze elektronicky. Člověk v tísni o.p.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.

Pro více informací navštivte: https://www.clovekvtisni.cz/cs/socialni-prace/pobocka/praha