Pracovník/pracovnice programů resocializace – dluhový a pracovní poradce

Hledáme nového kolegu nebo kolegyni, kteří budou s námi usilovat o to, aby lidé s trestní minulostí mohli překročit svůj stín, kteří věří, že tato práce má smysl a jsou připraveni provázet klienty v nepříznivých situacích, zvyšovat jejich motivaci ke změně, poskytovat konkrétní pomoc v zadlužení a nezaměstnanosti.
Výběrové řízení proběhne v prostorách regionální pobočky Karlovy Vary, Blahoslavova 5/18, termín bude zájemcům upřesněn.

Náplň práce:
* zajištění programu prevence předluženosti a nezaměstnanosti
* poradenství klientům v oblasti získávání pracovních kompetencí a podporu při hledání a udržení práce, popř. vzdělání, a při zbavování se dluhů
* vedení a seminářů pro cílovou skupinu (včetně seminářů ve věznici)
* účast na poradách, konzultacích s probačními úředníky, kurátory a dalšími klíčovými osobami v kontextu nepříznivé situace klienta
* analýza situace jednotlivých klientů, včetně negativních faktorů na straně vnějšího, systémového prostředí, a navrhování jejich změny

* VŠ, VOŠ v oblasti sociální práce, etopedie, pedagogiky a jiné
* terénní i ambulantní působení a aktivní vyhledávání zájemců o službu
* aktivní přístup k dluhové a pracovně právní problematice, resocializaci, sociálnímu znevýhodnění obecně

Uvítáme:

* praxi, zkušenost s cílovou skupinou
* schopnost efektivně pracovat v týmu
* samostatnost, kreativitu a flexibilitu
* řidičský průkaz a vlastní osobní vůz

* možnost seberealizace v renomované nevládní organizaci
* práci v profesionálním týmu za dobré platové ohodnocení
* průběžnou individuální a týmovou supervizi
* možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
* 5 týdnů dovolené

Kontakt: svůj strukturovaný životopis, motivační dopis (rozsah cca 1 normostrana) a případné otázky pošlete na adresu jan.nemecek@clovekvtisni.cz do 20. 8. 2017.
Více o aktivitách organizace Člověk v tísni, o. p. s. na poli sociální integrace a v dalších oblastech najdete na www.clovekvtisni.cz.​

Nástup do zaměstnání: od září/ říjen 2017 nebo dle dohody
Výše úvazku: 1,0
Nástupní mzda: 18.000,- Kč
Pracoviště: území Karlovarska, Ostrov