Pracovník resocializačního programu

Člověk v tísni, o.p.s. hledá pro pobočku v Libereckém kraji – pracovníka resocializačního programu
Jsme jedna z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Pomáháme často v zahraničí, velkou část naší energie však věnujeme také práci v České republice. Resocializační programy jsou jednou z nejmladších aktivit, které v Libereckém kraji realizujeme. Do našeho týmu hledáme druhého kolegu nebo kolegyni. Nabízíme Vám smysluplnou, zodpovědnou práci v kolektivu lidí, které si rychle oblíbíte. Zároveň získáte dobrý pocit, že i vy pomáháte lidem, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci. Vaším hlavním úkolem bude spolupracovat s klienty na řešení jejich problémů, které souvisí s jejich trestní minulostí.
Co resocializační pracovník dělá? 
Pracujeme s lidmi s trestní minulostí (lidé opouštějící výkon trestu odnětí svobody, s alternativním trestem) a provázíme tyto osoby jejich životní změnou. Usilujeme o to, aby si tito lidé osvojili sociální dovednosti, které jim v budoucnu umožní vést soběstačný a nerizikový způsob života. Motivujeme je ke změně postojů a k sebereflexi vlastního jednání. Jedním z hlavních cílů tohoto úsilí je minimalizace rizik recidivy a podpora účinnosti alternativních trestů. Dále pomáháme s praktickými problémy, jako je hledání bydlení, rodinné vztahy atp. Pracujeme pod metodickým vedením a v úzké spolupráci s dalšími pracovníky (terapeut, dluhový poradce).
 
Jak spolupráce s klientem probíhá?
Základním pracovním nástrojem je rozhovor s klientem a nejdůležitějším předpokladem pro tuto práci aktivní zájem o klientův příběh. Proto očekáváme schopnost aktivně naslouchat a umění provést klienta obtížným životním obdobím. Důležitou součástí práce je zaznamenávání postupu v klientských případech. Pro snadnější komunikaci a osobní rozvoj se scházíme na poradách, poskytujeme supervizi a vzdělávání. Zázemím organizace jsou kanceláře v centru Liberce nedaleko nádraží.
Co od vás budeme potřebovat?
Hledáme někoho s vysokoškolským vzděláním, případně VOŠ v oboru sociální práce a v dalších blízkých oborech a praxi v sociální nebo terapeutické oblasti. Ale formální vzdělání pro nás není rozhodující. Je pro nás potřebná silná motivace a schopnost pracovat v týmu. Pečlivost, samostatnost a trpělivost jsou vlastnosti, které v této práci uplatníte jak při spolupráci s klienty, tak při nezbytném vykazování.  
Nabízíme:
Nabízíme práci ve společnosti, které není jedno co se kolem děje a snaží se věci posouvat správným směrem. Budete spolupracovat s kolegy, kteří jsou odborníci v oblasti, kterou řeší. Poskytneme vám podporu od služebně starších kolegů a metodické řízení. Nabízíme flexibilitu v rámci pracovní doby. Místem výkonu práce je Liberec. Nabízíme práci na 0,5 úvazku. Poskytujeme 5 týdnů dovolené. Budete využívat průběžnou individuální i týmovou supervizi. Nástup je možný od února 2019.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete prosím Váš strukturovaný životopis a motivační dopis do 21. 1. 2019 na adresu lukas.prucha@clovekvtisni.cz. Odpovíme Vám, až pročteme všechny došlé životopisy, nejpozději do týdne od uvedeného data. Budeme se těšit na Vaši odpověď.
Bližší informace na www.clovekvtisni.cz, a tel:  731 690 480.