Sociální pracovník/pracovnice v sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi – Stodsko a Nýřansko

Hledáme kolegu nebo kolegyni, který/která s námi bude usilovat o to, aby se obyvatelům kraje při překonávání jejich nepříznivých situací dostalo potřebné podpory a pomoci. Svými sociálně aktivizačními službami se zaměřujeme na podporu dětí a jejich rodičů v oblasti vzdělávání a školní přípravy, zvýšení úspěchu dětí ve vzdělávání, docházce na běžnou školu. Pomáháme při řešení problémů týkajících se rodinných záležitostí (zejm. výživné, určení otcovství), dluhové problematiky (zejm. orientace v závazcích a možnostech řešení), bydlení (zejm. nalezení vhodného bydlení), zaměstnání a dalších problémů rodiny.

Jak to u nás chodí
Práci chceme dělat a děláme poctivě, protože věříme, že má smysl. Nepotřebujeme k tomu však píchačky, ani přísného šéfa. Rozvrh práce je u nás zčásti možné uzpůsobit a není tak problém být naším zaměstnancem a zároveň rodičem. Věříme v samostatnost a schopnosti našich pracovníků. Jsme si zároveň vědomi, že naši pracovníci potřebují podporu a také ji dokážeme zajistit.

Co od Vás budeme potřebovat
- VŠ, VOŠ v oboru sociální práce a v dalších oborech podle §110 zákona č. 108/2006 Sb. nebo VŠ vzdělání humanitního směru
- terénní působení a aktivní vyhledávání zájemců o službu
- odhodlání prosazovat rovný a inkluzivní přístup ve vzdělávání

Bylo by bezva, kdybyste navíc měli
- praxi, zkušenost v oblasti sociálních nebo vzdělávacích služeb
- samostatnost, kreativitu a flexibilitu
- řidičský průkaz a vlastní osobní vůz

Co Vám nabízíme
- možnost seberealizace v renomované nevládní organizaci
- práci v profesionálním týmu za dobré platové ohodnocení
- průběžnou individuální a týmovou supervizi
- možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
- služební notebook a telefon
- 5 týdnů dovolené

Nástup do zaměstnání: od března 2020 nebo dle domluvy
Výše úvazku: plný
Pracoviště: Nýřansko a Stodsko (kancelář v Nýřanech)
Kontakt: svůj strukturovaný životopis, motivační dopis (rozsah cca 1 normostrana) a případné otázky posílejte na adresu ales.kavalir@clovekvtisni.cz do 23.2. 2020.

Více o aktivitách organizace Člověk v tísni, o. p. s. na poli sociální integrace a v dalších oblastech najdete na www.clovekvtisni.cz, resp. www.clovekvtisni.cz/plzen