Terénní pracovník/pracovnice

Hledáme do našeho týmu nového kolegu/kolegyni na pozici terénního pracovníka/pracovnice. Pracovník/pracovnice poskytuje podporu lidem v nepříznivé sociální situaci, kterou nedokáží řešit vlastními silami. Mezi cílové skupiny služby patří zejména: osoby ohrožené ztrátou bydlení, obyvatelé vyloučených lokalit, osoby ohrožené předlužení či dlouhodobou nezaměstnaní.

Místo výkonu práce: Praha 5 a Praha 8
Typ úvazku: částečný až plný úvazek
Nástup: leden 2022
Pracovní úvazek: na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou

Náplň práce:

  • pomoc při hledání nového přijatelného bydlení,
  • pomoc při řešení finančních potíží, především dluhů,
  • pomoc při komunikaci s úřady a dalšími institucemi,
  • pomoc při vyhledávání zaměstnání a rekvalifikací
  • pomoc s vyřízením přechodného/trvalého pobytu pro občany EU apod.
  • zprostředkování návazné pomoci
  • vedení klientské databáze

Jak to u nás chodí?

Práci chceme dělat a děláme poctivě, protože věříme, že má smysl. Rozvrh práce je u nás zčásti možné uzpůsobit, a proto není problém být naším zaměstnancem a zároveň rodičem. Věříme v samostatnost a schopnosti našich pracovníků, takže nepotřebujeme píchačky ani přísného šéfa. Jsme si zároveň vědomi, že naši pracovníci potřebují podporu a také ji dokážeme zajistit.

Co od Vás budeme potřebovat?

  • VŠ, VOŠ v oboru sociální práce a v dalších oborech podle §110 zákona č.108/2006Sb., nebo splněná kvalifikace pracovníka v sociálních službách

  • dobré komunikační dovednosti

  • zájem o danou problematiku a ochota dál se v této problematice vzdělávat,

  • samostatnost, zodpovědný a aktivní přístup

  • schopnost pracovat v týmu

  • zodpovědnost a snaha aktivně posouvat věci dál

  • psychická odolnost

  • dobrá znalost práce na PC – Microsoft Office

  • trestní bezúhonnost

Výhodou:

  • zkušenost s přímou prací

  • orientace v systému dávek státní sociální podpory a hmotné nouze

  • orientace v problematice předlužení

  • orientace v síti sociálních služeb v regionu

Co nabízíme?

  • nástupní plat 26 tis. při plném úvazku + osobní ohodnocení po ukončení zkušební doby

  • možnost mimořádných odměn

  • 5 týdnů dovolené

  • zázemí velké neziskové organizace s mezinárodní působností

  • smysluplné pracovní uplatnění

  • podporu v podobě supervize a metodického vedení a průběžného odborného vzdělávání

  • možnost dalšího vzdělávání a studijního volna

  • flexibilní pracovní dobu

  • svobodné a přátelské pracovní prostředí, spolupracující tým

V případě zájmu o tuto pozici zašlete motivační dopis a strukturovaný životopis e-mailem na adresu vaclav.kucera@clovekvtisni.cz, a to nejpozději do 15. 12. 2021.

K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybraní kandidáti. Výběrové řízení bude probíhat průběžně podle pořadí došlých nabídek a může být ukončeno i před uvedeným datem po naplnění požadovaných pozic. Člověk v tísni o.p.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace. Oznámení o negativním výsledku zasíláme pouze elektronicky.