Terénní sociální pracovník/ce Praha

Tento inzerát je neaktivní.

Charakteristika pozice:

Do našeho týmu hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici terénního sociálního pracovníka/pracovnice. Pracovník/pracovnice poskytuje podporu lidem v nepříznivé sociální situaci, kterou nedokáží řešit vlastními silami. Mezi cílové skupiny služby patří zejména: lidé ohrožení předlužením, dlouhodobě nezaměstnaní, obyvatelé vyloučených lokalit, osoby ohrožené ztrátou bydlení.

Místo: Praha 5 a Praha 8
Typ úvazku: 0,5-1,0
Nástup: září/říjen 2018
Pracovní úvazek: na dobu určitou do 31.12.2019 s možností prodloužení

Náplň práce:

  • pomoc při hledání nového přijatelného bydlení,
  • pomoc při řešení finančních potíží, především dluhů,
  • pomoc při komunikaci s úřady a dalšími institucemi,
  • pomoc při vyhledávání zaměstnání a rekvalifikací
  • pomoc s vyřízením přechodného/trvalého pobytu pro občany EU apod.
  • zprostředkování návazné pomoci
  • vedení klientské databáze

Požadujeme:

  • VŠ, VOŠ v oboru sociální práce a v dalších oborech podle §110 zákona č.108/2006Sb.  (případně ochota si toto vzdělání v krátkém časovém úseku doplnit),
  • dobré komunikační dovednosti
  • zájem o danou problematiku a ochota dál se v této problematice vzdělávat,
  • samostatnost i schopnost pracovat v týmu,
  • zodpovědnost a snaha aktivně posouvat věci dál
  • psychická odolnost
  • dobrá znalost práce na PC – Microsoft Office
  • trestní bezúhonnost

Výhodou:

  • zkušenost s přímou prací
  • orientace v systému dávek státní sociální podpory a hmotné nouze
  • orientace v problematice předlužení
  • orientace v síti sociálních služeb v regionu

Nabízíme:

  • adekvátní platové ohodnocení, osobní ohodnocení nad rámec mzdy (po ukončení zkušební doby),
  • zázemí velké neziskové organizace s mezinárodní působností,
  • smysluplné pracovní uplatnění,
  • možnost odborných supervizí a průběžného odborného vzdělávání, podpora týmu
  • 5 týdnů dovolené
V případě zájmu o tuto pozici zašlete motivační dopis a strukturovaný životopis na e-mailovou adresu halina.masova@clovekvtisni.cz nejpozději do 30.9.2018. Vaše případné dotazy pak můžete zaslat e-mailem či se dotázat telefonicky na telefonním čísle 777 782 077.

K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybraní kandidáti. Oznámení o negativním výsledku zasíláme pouze elektronicky. Člověk v tísni o.p.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.

Pro více informací navštivte: https://www.clovekvtisni.cz/cs/socialni-prace/pobocka/praha