Účetní do fakturačního oddělení

Člověk v tísni, o.p.s. hledá kolegu/yni na pozici Účetní do fakturačního oddělení.

Jsme jednou z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Zaměřujeme se na humanitární pomoc, rozvojovou spolupráci a podporu lidských práv. Pomáháme v zahraničí i v České republice.
Do našeho pražského finančního týmu hledáme novou posilu na pozici ÚČETNÍ DO FAKTURAČNÍHO ODDĚLENÍ. Vaším hlavním úkolem bude účtování došlých tuzemských a zahraničních faktur a účtování vnitřních předpisů ke smlouvám.

Místo: Praha 2
Typ úvazku: plný
Nástup: 1. 4. 2019
Pracovní smlouva: na dobu určitou, s možností dalšího prodloužení

Co bude Vaším úkolem?

  • Vaším úkolem bude účtování došlých tuzemských a zahraničních faktur v systému Navision a jejich evidence ve schvalovacím a archivačním systému ELO.
  • Budete účtovat vnitřní předpisy k dodavatelským smlouvám, ke smlouvám o poskytnutých darech, k autorským a licenčním smlouvám.
  • Povedete evidenci srážkové daně týkající se autorských a licenčních smluv, včetně jejího odvedení a hlášení finančnímu úřadu.
  • Budete provádět další účetní a administrativní práce (např. kontrola a párování salda dodavatelů).
  • Budete spolupracovat na přípravě závěrky organizace.
  • Součástí Vaší práce bude komunikace se spolupracovníky – poskytování poradenství v oblasti náležitostí faktur a daňových dokladů, včetně komunikace s dodavateli.

Co od kandidáta očekáváme?

  • Požadujeme ukončené středoškolské vzdělání, výhodou je ekonomické zaměření.
  • Předpokládáme, že máte znalosti účetnictví a praxi na obdobné pozici, že znáte problematiku DPH u českých i zahraničních faktur.
  • Potřebujeme, abyste měl/a uživatelskou znalost práce na PC (Word, Outlook, Excel).
  • Občas budete komunikovat s našimi kolegy ze zahraničí, proto potřebujeme, abyste se v angličtině dokázal/a domluvit a porozumět jednoduchému textu.
  • Důležitá je schopnost komunikovat s různými lidmi a řešit pestré situace. Člověk při této práci musí být hodně pečlivý, ale zároveň rychlý.

Co můžete čekat Vy od nás?

  • Budete mít nástupní plat v rozmezí 25 až 29. 000,- Kč/měsíc podle Vašich předchozích zkušeností.
  • Naše organizace je stabilní, ale zároveň hodně flexibilní. Prostředí, ve kterém byste pracoval/a, je neformální a otevřené.
  • Budete mít dobrý pocit, že děláte práci, která má smysl.
  • V našem týmu pracují fajn lidé, všichni si tykáme a vycházíme si vstříc.
  • Budete mít možnost školení a dalšího osobního rozvoje.
  • Pro Vaše malé děti máme v budově vlastní dětský klub.
  • Budete mít nárok na 25 dnů dovolené.

Pokud Vás tato nabídka zaujme, prosíme, abyste zaslal/a strukturovaný životopis a motivační dopis na adresu kariera@clovekvtisni.cz, a to do 24.3.2019. Odpovíme Vám, jakmile pročteme všechny zaslané životopisy. Předpokládáme, že to zvládneme do 2 týdnů od uvedeného data.

Budeme se těšit na Vaši odpověď.