Účetní - příjmy a pracovní cesty

Tento inzerát je neaktivní.

Člověk v tísni, o.p.s. je jednou z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Zaměřujeme se na humanitární pomoc, rozvojovou spolupráci, podporu lidských práv a vzdělávání. Pomáháme v zahraničí i České republice.

Zajímá Vás, kde všude pracujeme? A jaké vybavení pro práci používáme? Do finančního týmu na centrále v Praze hledáme kolegu/yni na pozici Finanční účetní. Hlavním úkolem bude vystavování faktur a účtování předpisů pro přijaté platby, kontrola a účtování zahraničních pracovních cest kolegů.

Typ úvazku
: buď na zkrácený úvazek 0,5 nebo plný úvazek 1,0 (dle vaší preference)
Pracovní smlouva: na dobu neurčitou
Nástup: ihned (případně dle domluvy)
Lokalita: Praha 2

Náplň práce:

Účetní prodejních faktur a ostatních příjmů (0,5 úvazek):

  • budete vypomáhat s vystavováním faktur, účtováním předpisů pro přijaté platby a časových rozlišení, kontrolovat a spravovat data v účetním systému, pracovat na inventarizaci pohledávek a komunikovat s kolegy napříč organizací

Účetní zahraničních pracovních cest (0,5 úvazek):

  • budete zastupovat v účtování o cestovních výdajích, vypomáhat kontrolovat vyúčtování cest, podílet se na nastavování pravidel pro cesty do zahraničí s ohledem na zákonná a donorská pravidla, a pomáhat kolegům a kolegyním cestovatelům s jejich dodržováním – cestuje se u nás hodně

A dále v rámci obou pozic:

  • možnost kreativní spolupráce na vývoji účetního systému a souvisejících procesů;
  • výpomoc na přípravě závěrky organizace.

Pro tuto pozici považujeme za důležité:

  • minimálně 2 roky zkušeností v účetnictví, víceletá praxe výhodou;
  • základní znalost problematiky DPH (na pozici účetní prodejních faktur a ostatních příjmů nezbytné);
  • dobrá znalost MS Office - především Excelu;
  • umět se anglicky domluvit slovem a písmem;
  • proaktivní přístup, pečlivost, trpělivost a samostatnost;
  • chuť učit se novým věcem a získávat další znalosti, nadhled a smysl pro humor výhodou.

Co můžeme nabídnout my Vám:

  • nástupní plat v rozmezí 30.000,- až 35.000,- Kč/měsíc při plném úvazku podle vašich předchozích zkušeností;
  • skvělé kolegy, kteří se rádi potkají i po práci a jsou si navzájem nápomocní, otevřené a přátelské vedení;
  • smysluplnou a zajímavou práci v neformálním kolektivu a dynamické organizaci (budete pomáhat lidem pomáhat);
  • možnost pravidelného home office 1-2 dny v týdnu (na základě domluvy s nadřízeným manažerem);
  • zaškolení a seznámení s problematikou účetnictví v neziskové organizaci;
  • útulné kanceláře v centru Prahy (5 min. chůze z I. P. Pavlova nebo Náměstí Míru);
  • dětský klub (“školka”) pro předškolní děti zaměstnanců v přízemí, kávovar ve čtvrtém patře pro všechny;
  • 5 týdnů dovolené + sick days;
  • zázemí velké, stabilní neziskové organizace s mezinárodní působností;
  • možnost školení v různých směrech: jazyky, účetnictví, daně;
  • možnost účasti na zajímavých akcích, které ČvT pořádá (festival Jeden svět apod.);
  • možnost rozvíjet svůj potenciál a hledat příležitosti ke zlepšení procesů;
  • pet friendly office.
Zaujala vás naše nabídka? Pošlete nám svůj životopis a motivační dopis, a to prostřednictvím následujícího odkazu:

Chci to zkusit!

Těšíme se na vaše reakce! 😊