Dobrovolník/ce pro individuální doučování dětí

Člověk v tísni, o.p.s. hledá do svého týmu v pražské pobočce Sociálních a vzdělávacích programů dobrovolníky pro individuální doučování dětí.

Dobrovolník/ce dochází jednou týdně na dvě hodiny přímo do domácnosti, kde dítě žije. Pomáhá mu s pochopením školní látky, s domácí přípravou a s rozvojem všeobecného přehledu. Po celou dobu má podporu koordinátora doučování.

Zároveň do programu kariérní poradenství pro studenty středních škol hledáme mentory se zaměřením na vzdělávání, kteří mladé lidi podpoří ve studiu střední školy (timemanagement, jak si zapisovat, jak se efektivně učit na testy, dovysvětlení látky).

Typ pozice: dobrovolník/ce
Lokalita: Praha
Termín nástupu: školní rok 2022/2023

Náplň práce

  • Individuální doučování dítěte přímo v jeho domácnosti 2 hodiny 1x týdně
  • Systematická příprava na doučování, sledování dlouhodobých vzdělávacích cílů, zvyšování motivace dítěte a podpora sebevědomí dítěte
  • Zapisování průběhu doučování do klientské databáze
  • Komunikace s koordinátorem doučování a s rodiči dítěte
  • Účast na školeních zvyšujících kompetence doučujících dobrovolníků a na intervizních setkáních
  • Celková časová náročnost cca 4 hodiny týdně

Požadujeme:

  • Trestní bezúhonnost
  • Spolehlivost
  • Samostatnost
  • Schopnost pracovat na dlouhodobých cílech a trpělivost
  • Otevřenost, empatii a rozvinuté sociální a komunikační dovednosti
  • Zájem o práci s dětmi a o dlouhodobější spolupráci
  • Zkušenosti s učením či doučováním jsou výhodou, ale ne podmínkou

Nabízíme:

  • Zázemí velké a stabilní neziskové organizace
  • Vhled do problematiky sociálních nerovností
  • Možnost zapojit se do dalších aktivit pobočky, potažmo organizace
  • Odborná školení, supervizní podporu
  • Množství teambuildingových aktivit a možnost účasti na akcích organizovaných Člověkem v tísni

V případě zájmu zašlete své CV a motivační dopis koordinátorce pražských dobrovolníků Johaně Černochové (johana.cernochova@clovekvtisni.cz), v případě, že nás zaujmete, následuje pozvánka na osobní pohovor.