Práce v Centru pro lidská práva a demokracii

Publikováno: 30. 5. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Kariéra v Centru pro lidská práva
© ČvT archiv

Centrum pro lidská práva a demokracii se zaměřuje na práci v zemích s autoritářskými režimy, kde jsou potlačována základní lidská práva a občanská společnost je do značné míry paralyzována. Pracujeme i v zemích, které procházejí politickou transformací, inspirováni historickou zkušeností našeho vlastního státu.

Hlavní náplní naší práce je pomoc lidem, kteří se potýkají s represemi, a systematická podpora jedinců a organizací, které se věnují ochraně lidských práv a kritice jejich porušování. Často například podporujeme nezávislé novináře a právníky.

Práce v zemích s represivními režimy je psychicky náročná, ale zároveň naplňující. Vyžaduje silnou vnitřní motivaci a přesvědčení o jejím smyslu. Členové našeho týmu pracují v pražské kanceláři; výjimkou je část latinskoamerického programu, který je veden z mise na Kostarice. Pokud to okolnosti dovolují, programoví koordinátoři do zemí, kde jsou jejich projekty realizovány, pravidelně cestují. Jejich práce a projekty pro ně znamenají velkou zodpovědnost, ale také široký prostor pro uplatnění vlastních představ a nápadů.

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel

Lidskoprávní tým je různorodý, a to i národnostně. Našim jednotícím jazykem je angličtina.


Autor: ČvT

Související články