Práce ve vzdělávacím programu Varianty:

Práce ve vzdělávacím programu Varianty

Publikováno: 24. 5. 2017 Doba čtení: 2 minuty

Zajímáte se o vzdělávání a profesní růst pedagogických pracovníků? Fandíte inovacím a škole otevřené pro každého, která vede ke globální odpovědnosti a respektu k druhým? Znáte pojmy jako globální rozvojové vzdělávání, mezikulturní vzdělávání nebo inkluze? Pak čtěte dál, možná pro vás máme práci.

Koho uvítáme?

Hledáme otevřené lidi s vírou v potenciál každého žáka a se zápalem pro vzdělávací aktivity jako je pilování kritického myšlení, vedení k aktivnímu občanství, výuka v globálních souvislostech nebo projektové vyučování. Vítáme každého, kdo se chce sám rozvíjet a vzdělávání vidí jako cestu, jak účinně čelit výzvám, které před nás staví současný propojený svět – ať už se jedná o migraci, lidská práva nebo ekologické problémy.

Jakou práci u nás můžete dělat?

Ve Variantách se uplatníte jako lektor, metodik, projektový manažer nebo koordinátor. Budete se podílet na přípravě a vedení kurzů DVPP, metodických materiálů a příruček pro pedagogy, expertních setkání, diskuzí, letní školy pro učitele nebo komiksové soutěže pro žáky. Můžete také zpracovávat analýzy a odborné materiály nebo koordinovat spolupráci a komunikaci se školami, neziskovými organizacemi, státní správou a zřizovateli.

Jaké vzdělání potřebujete a co byste měli umět?

Uplatní se u nás lidé s převážně pedagogickým nebo humanitním vzděláním, kterým imponuje tvůrčí a neformální prostředí středně velkého týmu (20 a více zaměstnanců), velká míra samostatnosti i možnost uplatnit svoje nápady. Vyhledáváme také zkušené profesionály z oblasti vzdělávání dospělých a školní psychology. Podle typu pozice budete potřebovat lektorské dovednosti, zkušenosti s dalším vzděláváním pedagogických pracovníků, zkušenosti s projektovým řízením a komunikací nebo odborný vhled do jednotlivých témat. Měli byste mít dobré komunikační a organizační schopnosti, přehled o situaci v českém školství, znalost práce s PC (MS Office) a minimálně základy angličtiny.  

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel


Autor: ČvT

Související články