Pusťte si nové filmy na Promítej i Ty!

Pusťte si nové filmy na Promítej i Ty!

I když je jaro v rozpuku a sluníčko svítí o sto šest, doufáme, že se Vám promítání daří a že máte hromady diváků. My jsme se konečně vzpamatovali z festivalového shonu a připravili jsme si pro Vás první tři filmy z letošního ročníku festivalu Jeden svět 2018. První sada reflektuje nejen tematickou rozmanitost letošního ročníku, ale i vkus publika – všechny tři snímky se v diváckém hlasování umístily v první desítce! Filmy si můžete stáhnout od 9. května na našem webu www.promitejity.cz!

Město duchů

Teroristická organizace, tzv. Islámský stát, obsadila Rakku v roce 2014 a učinila z ní své hlavní sídlo v Sýrii. Hamúd, jeho bratr Hasan a další žurnalisté z aktivistické skupiny Rakka je v tichosti vyvražďována (Raqqa is Being Slaughtered Silently) nasazují vlastní životy, aby odkrývali zločiny teroristů a vyvraceli jejich propagandu. Když však tzv. Islámský stát částečně rozkryje jejich síť, musí Hamúd s Hasanem své rodné město opustit. Zůstávají ale ve spojení se svými zdroji v Rakce a dále informují svět o životě ve městě.

Celý film Město duchů můžete stáhnout TADY.


Za hranicemi možností

Dvacetiletá moderní gymnastka Rita se připravuje na olympiádu v Riu, která by měla být vyvrcholením celé její kariéry. Nekončící fyzické úsilí je vyčerpávající, ale mnohem náročnější je psychický nátlak, kterému je vystavena ze strany svých trenérek. Ať se snaží sebevíc, nikdy to nestačí. Ačkoliv je připravena pro úspěch obětovat všechno a sáhnout si na hranice svých možností, tady je nucena jít ještě dál. Kolik ponížení musí člověk snést, aby vyhrál?

Celý film Za hranicemi možností můžete stáhnout TADY.


Piripkura

Uprostřed Amazonie žijí poslední dva původní obyvatelé pralesního kmene Piripkura. Jejich nejcennějším majetkem je oheň a jejich přežití závisí na osudu džungle, kterou obývají. Do civilizace se tato dvojice vydává pouze v případě, že jim vyhasne oheň. Film je důležitým svědectvím o tom, že uprostřed pralesa stále žijí příslušníci domorodých kmenů. Tato skutečnost totiž jako jediná legálně brání úplné devastaci zbytku amazonských pralesů.

Celý film Piripkura můžete stáhnout TADY.


Děkujeme za přízeň a přejeme příjemné filmové zážitky!

Autor: Promítej i Ty!