Správce české národní domény CZ.NIC podpoří projekty Člověka v tísni. Díky ověření domén pošle peníze na dobrou věc

Správce české národní domény CZ.NIC podpoří projekty Člověka v tísni. Díky ověření domén pošle peníze na dobrou věc

28. 4. 2020

Novou kampaní chce sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, nejen zvýšit kvalitu dat v registru domén, ale také podpořit aktivity neziskových organizací ADRA, Člověk v tísni a Linka bezpečí. Držitelé domén, kteří si ověří kontakt u své domény, získají nejen vyšší zabezpečení svých osobních údajů, ale zároveň mohou prostřednictvím sdružení CZ.NIC přispět finančně na aktivity jedné z dobročinných organizací.

Pro sdružení CZ.NIC a držitele domén je důležité, aby byla data uvedená v registru domén správná a aktuální, a to především proto, aby mohli držitelé včas dostávat aktuální informace, které se jejich domén týkají. Nejčastěji se jedná o exspiraci domény a tedy nutnost jejího prodloužení.

Cílem každé kampaně, jež se poprvé konala již v roce 2013, bylo podpořit zájem držitelů si své kontakty ověřovat. Jako odměnu pak aktivní držitelé dostali od sdružení flashdisk a každý tisící ověřený kontakt iPad. Proč ale nepodpořit a neodměnit ještě někoho dalšího?

„Letos bychom aktivním držitelům rádi nabídli možnost si jako odměnu za ověření údajů zvolit dobročinný příspěvek v hodnotě sta korun, který za ně naše sdružení zašle na účet jedné organizace dle jejich výběru – ADRA, Člověk v tísni nebo Linka bezpečí. Věříme, že držitelé získají nejen výhody, které přináší samotné ověření údajů, ale také dobrý pocit, že pomohli tam, kde se často takovéto podpory nedostává,“ představuje novinku v kampani sdružení CZ.NIC jeho marketingový ředitel Ondřej Písek.

Peníze vybrané pro Člověka v tísni poputují k lidem, kteří pomoc potřebují nejvíce.

„Zaměřujeme se na humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci, podporu lidských práv, sociální práci a vzdělávání či informační aktivity pro veřejnost. Působíme v zahraničí i v ČR. Děkujeme CZ.NIC za spolupráci, za možnost nás podpořit,” uvádí Rebeka van Overloop z Člověka v tísni.

Ověřit si své kontakty mohou držitelé domén na webu sdružení CZ.NIC.
Autor: CZ.NIC