Biogen daroval 1,2 milionu korun lidem, kteří se během pandémie dostali do tíživé situace

Publikováno: 26. 8. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Biogen daroval 1,2 milionu korun lidem, kteří se během pandémie dostali do tíživé situace
© Štefan Berec

Situace kolem koronaviru nás všechny překvapila. Vyhlášení nouzového stavu, uzavření škol a obavy z ekonomických dopadů nás donutily rychle reagovat a přizpůsobit naši pomoc vzniklé situaci. Ročně pomáháme tisícům lidí ve více než 50 městech a obcích, a proto víme, že existuje spousta lidí, kteří se ve své tíživé situaci nedokáží zorientovat, a bez naší podpory by se jejich propad dále prohluboval. Pro naši práci však také potřebujeme partnery, kteří si uvědomují závažnost situace a jsou ochotní nás rychle podpořit. 

Všem našim partnerům proto děkujeme, zejména biotechnologické společnosti Biogen s.r.o. Czech Republic, která se nám rozhodla v době nejtvrdších opatření poskytnout dar ve výši téměř 1,2 milionu korun.

Na co jsme peníze využili? Za získané finance jsme například poskytovali poradenské služby lidem, kteří přišli o práci, živnostníkům, rodičům samoživitelům, sociálně slabým, lidem v insolvenci a dalším. Od začátku koronakrize jsme na krizové lince poradili více než 1200 lidem a dalším stovkám na našich pobočkách. Přímo podporujeme 3000 lidí v sociální nouzi, kterým pomáháme se v jejich situaci zorientovat a řešit ji. A také jsme rozdali 11 tisíc respirátorů 60 místním organizacím v 7 krajích.

Koronavirová krize se dotkla všech lidí napříč společností, ale děti z chudých rodin byly zvláště ohroženou skupinou. Jejich těžkosti ještě zhoršila aktuální situace kolem zavírání škol a vzdělávání z domova. Většina vyučujících totiž komunikuje s dětmi online, což u dětí bez potřebné techniky a přístupu k internetu vede k prohloubení již tak dost velkých rozdílů mezi nimi a ostatními dětmi. Díky doučování a desítkám zapůjčených počítačů, ale mohla řada znevýhodněných dětí situaci zvládnout o dost lépe.


Autor: Člověk v tísni

Související články