Kambodža

Kambodža

Novinky
© Foto: Archiv Člověka v tísni

V Kambodži se zaměřujeme na podporu zelené energie, pomáháme lidem připravit se na různé druhy nebezpečí a zvýšit jejich odolnost vůči těmto rizikům. Podporujeme také ekonomickou samostatnost místních lidí a vzdělávání. Pomáháme lidem ve městech i na venkově na cestě k udržitelnému rozvoji.

Díky našemu systému včasného varování, který jsme v Kambodži zahájili v roce 2013 jsme přispěli k tomu, že jsou lidé ve městech i na venkově upozorněni v případě blížící se povodně. V rámci systému včasného varování budujeme a posilujeme kapacity na lokální i celonárodní úrovni a vytváříme výbory, které se zabývají zvládáním těchto katastrof. Naším cílem je také zajistit inkluzivitu tohoto programu, který je nyní považován za systém včasného varování v celé zemi.

Vytváříme také ekonomické příležitosti pro malé a střední podniky v Kambodži. Představujeme nové technologie, které se dají využít v praxi na výrobu energie z alternativních a obnovitelných zdrojů. Jedním z příkladů je náš projekt SWITCH to Solar, prostřednictvím kterého podporujeme farmáře ve využití solární energie a technologií. Zároveň tak pomáháme místním poskytovatelům solární energie. Pro mladé lidi vytváříme příležitosti, aby mohli zlepšit své dovednosti v oblasti inovací, technologií, odborných řemesel a akvakultury.

Podporujeme také školy, které nabízí odborné technické vzdělání, abychom zlepšili zaměstnatelnost lidí na místním pracovním trhu.

Naše pomoc od roku 2008

V Kambodži působíme od roku 2008, a doposud jsme pomohli mimo jiné více než 100 000 farmářských domácnostem v 25 provinciích. Zaměřili jsme se například na zlepšení přístupu k pitné vodě nebo hygienu a sanitaci především v rámci našich vzdělávacích programů.

Kambodža se za posledních dvacet let významně posunula především v oblasti hospodářství a prošla zásadní transformací. Díky trvalému skutečnému růstu o 7.7 % mezi lety 1998 a 2019 se v zemi výrazně snížila míra chudoby, která ještě v roce 1992 postihovala téměř polovinu populace. I přesto je Kambodža jednou z nejchudších zemí v jihovýchodní Asii, kde téměř 30 % obyvatel nemá prostředky na zajištění základních potřeb.

Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky