Venezuela

Venezuela

Krize ve Venezuele se nadále prohlubuje. V dříve nejbohatší zemi Latinské Ameriky se nyní lidé potýkají s akutním nedostatkem potravin, léků, vody a masivními výpadky elektřiny. Kvůli extrémní chudobě, nefunkčnímu zdravotnictví, ale také bezpráví a brutalitě venezuelského režimu, umírá v zemi či ze země utíká nesčetně Venezuelanů.

Člověk v tísni působí ve Venezuele od roku 2014 v rámci programu podpory lidských práv a nezávislé občanské společnosti. Dnešní kritická situace si nicméně vyžaduje pomoc rozšířit.  V současnosti je možné těm nejpotřebnějším pomáhat prostřednictvím místních nevládních organizací, s kterými od začátku svého působení Člověk v tísni v zemi spolupracuje. V případě dramatického zhoršení situace jsme připraveni pomoc přizpůsobit aktuálním potřebám i bezpečnostní situaci.

                         !!! SOS Venezuela !!!

Přispějte na konto sbírky: 5194 5194 / 0300

Platba kartou ZDE

Nebo zašlete DMS ve tvaru “DMS SOSVENEZUELA 30” nebo “DMS

SOSVENEZUELA 60” či “DMS SOSVENEZUELA 90”

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. ORGANIZACE obdrží 29, 59 nebo 89 Kc.

www.darcovskasms.cz

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru a budeme Vás informovat o jeho využití. Stačí nechat kontakt ZDE.

Pro platby ze zahraničí můžete využít IBAN: CZ9403000000000051945194, bic/swift: CEKOCZPP


Podpora občanské společnosti

Člověk v tísni má ve Venezuele stabilní malý tým a širokou síť partnerských neziskových organizací. Za pět let pomoci poslali čeští dárci do země skrze Klub přátel Člověka v tísni už dva miliony českých korun, které umožnily financování projektů na podporu nezávislých novinářů, politicky perzekvovaných, lidí bez přístupu k lékům a lidí z chudých a sociálně vyloučených oblastí. Mezi našimi prvními projekty byla podpora místního lidskoprávního centra, v němž právníci pomáhají bojovat proti nespravedlivým, politicky motivovaným rozsudkům, a podpora mladých lidí z chudých oblastí, kteří vlastním uměním s pozitivními náměty přemalovávali propagandistické nápisy na zdech.

Před čtyřmi lety jsme pomohli rozběhnout program rádia Humano Derecho. V době, kdy se čím dál tím výrazněji zužoval prostor pro fungování občanské společnosti a pro svobodná média, začalo rádio vysílat jen několikrát za týden. Dnes je z něj plnohodnotné médium, které se věnuje různým společenským tématům a umožňuje na ně nahlížet z různých úhlů pohledu. 

V roce 2018 spustil Člověk v tísni ve Venezuele svůj dosud největší projekt: tříletou podporu vzdělávání v Caracasu v oblasti mírového řešení konfliktů ve spolupráci s venezuelskými univerzitami a mladými lidmi. Spolu s partnerskými organizacemi organizujeme ve Venezuele několik akademických kurzů zaměřených na mírové řešení konfliktů a leadership. Zároveň propojujeme studenty a studentky se zástupci občanské společnosti a aktivisty.

Advokační aktivity

Pomáháme venezuelským organizacím a aktivistům zorganizovat advokační cesty po Evropě a asistujeme jim během účasti na mezinárodních fórech. Zprostředkovali jsme například setkání venezuelských aktivistů s předními představiteli EU a podpořili je při účasti na jednání OSN v Ženevě. Hosté z Venezuely se také pravidelně účastní festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se každoročně koná v Praze a v Bruselu.

Celý text Méně textu

Novinky

Ukončení sbírky SOS Venezuela

Ukončení sbírky SOS Venezuela

Rozhovor s osmnáctiletým vítězem venezuelského lidskoprávního filmového festivalu

Rozhovor s osmnáctiletým vítězem venezuelského lidskoprávního filmového festivalu

Ve Venezuele financujeme společné vaření školních obědů pro děti. Zlepšuje se tím docházka i vztahy v komunitě

Ve Venezuele financujeme společné vaření školních obědů pro děti. Zlepšuje se tím docházka i vztahy v komunitě

Další