Olomoucký kraj

Olomoucký kraj

Novinky
© Foto: Archiv Člověka v tísni
Vážení klienti, vážení přátelé a podporovatelé z Olomouckého kraje,

již jsme se navrátili do téměř běžného provozu. Setkáme se s vámi osobně v našich kancelářích, nebo ve venkovních prostorech. 

První pobočku v Olomouckém kraji jsme otevřeli v Prostějově v roce 2001, regionální pobočka pak oficiálně vznikla v roce 2007. Naše služby jsme postupně rozšířili i do dalších měst. Působíme na místech, kde se nepříznivé životní podmínky projevují vysokou nezaměstnaností, nemožností zajistit si vhodné bydlení a velkou zadlužeností. Velkou část naší práce také tvoří podpora dětí a mladých lidí, kterým nabízíme široké spektrum vzdělávacích služeb.

Konzultační hodiny pro veřejnost 

                

                   OLOMOUC čtvrtek 8:00 - 12:00 (Litovelská 14)

   • PŘEROV pondělí 8:30 - 12:00 (Komenského 15)
   • PROSTĚJOV středa 8:00 - 12:30 (Rostislavova 26, Prostějov)
   • HRANICE středa 13:30 - 15:30 (Masarykovo náměstí 122) 
   • JESENÍK pondělí 13:00 - 16:00 (v prostorách Centra společných aktivit (boční trakt budovy Divadla Petra Bezruče před knihovnou) a středa 9:00 - 12:00 (Gogolova 92/2)

Podpora dětí a mladistvých

Velkou část naší energie věnujeme dětem a mladým lidem. Pro ty nejmenší zajišťujeme individuální předškolní přípravu, díky které se děti připravují na úspěšný vstup na základní školu. Těm, které již do školy chodí a potřebují z určitých důvodů podpořit, nabízíme individuální či skupinové doučování. Poskytujeme také poradenství mladistvým, kteří právě opouštějí základní školu a vstupují na některou ze středních škol.

Podpora dospělých

Podstatou naší práce je podpora lidí v tíživé sociální situaci, ze které se nejsou schopni vlastními silami dostat. V rámci individuálního poradenství nabízíme pomoc při hledání bydlení, pracovní poradenství, komunikaci s úřady. Kromě toho na Přerovsku provozujeme službu komunitní práceRodinné poradenství se zaměřuje na poskytování komplexních služeb pro rodiny s dětmi, které pomohou řešit vztahové problémy, nepříznivé životní situace nebo zprostředkovat volnočasové aktivity. Kromě toho také nabízíme dluhové poradenství, které se snaží lidem pomoci z dluhových pastí. V rámci resocializačních programů se snažíme podporovat v úspěšném návratu i jedince opouštějící brány nápravných zařízení. 


INFORMACE O NAŠICH AKTIVITÁCH VE MĚSTECH OLOMOUCKÉHO KRAJE

KONTAKTYSLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

Člověk v tísni - Olomoucký kraj

Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky