Olomoucký kraj

Olomoucký kraj

První pobočku v Olomouckém kraji jsme otevřeli v Prostějově v roce 2001, regionální pobočka pak oficiálně vznikla v roce 2007. Naše služby jsme postupně rozšířili i do dalších měst. Působíme na místech, kde se nepříznivé životní podmínky projevují vysokou nezaměstnaností, nemožností zajistit si vhodné bydlení a velkou zadlužeností. Velkou část naší práce také tvoří podpora dětí a mladých lidí, kterým nabízíme široké spektrum vzdělávacích služeb.

V současnosti pomáháme na Olomoucku, Přerovsku, Prostějovsku a Jesenicku.

O našich aktivitách na Olomoucku se více dozvíte zde.
O našich aktivitách na Přerovsku se více dozvíte zde.
O našich aktivitách na Prostějovsku se více dozvíte zde.
O našich aktivitách na Jesenicku se více dozvíte zde.

Podpora dětí

Velkou část naší energie věnujeme dětem a mladým lidem. Pro ty nejmenší provozujeme v Přerově předškolní klub, ve kterém se děti připravují na úspěšný vstup na základní školu. Těm, které již do školy chodí a potřebují z určitých důvodů podpořit, nabízíme individuální či skupinové doučování. Pro mladé lidi, kteří právě opouštějí základní školu a vstupují na některou ze středních škol, je určeno kariérní poradenství.

Podpora dospělých

Podstatou naší práce je podpora lidí v tíživé sociální situaci, ze které se nejsou schopni vlastními silami dostat. V rámci individuálního poradenství nabízíme pomoc při hledání bydlení, pracovní poradenství, komunikaci s úřady. Kromě toho na Přerovsku a Prostějovsku provozujeme službu komunitní práce. Rodinné poradenství se zaměřuje na poskytování komplexních služeb pro rodiny s dětmi, které pomohou řešit vztahové problémy, nepříznivé životní situace nebo zprostředkovat volnočasové aktivity. Kromě toho také nabízíme dluhové poradenství, které se snaží lidem pomoci z dluhových pastí. V rámci resocializačních programů se snažíme podporovat v úspěšném návratu i jedince opouštějící brány nápravných zařízení.Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky

Průvodce moravskou tísní – Na cestě

Průvodce moravskou tísní – Na cestě

Průvodce moravskou tísní - Terénní sociální práce

Průvodce moravskou tísní - Terénní sociální práce

Asi bych dodal..že jsem tady rád

Asi bych dodal..že jsem tady rád

Olomoucká pobočka ČvT

Olomoucká pobočka ČvT

V Jeseníku řešíme oblast pracovního práva

V Jeseníku řešíme oblast pracovního práva

Projekt Na cestě pomáhá mladým lidem

Projekt Na cestě pomáhá mladým lidem

Další články