Angola

Angola

Novinky
© Foto: Tereza Hronová

V Angole podporujeme místní vlády v boji s podvýživou. Farmářům představujeme nové zemědělské postupy, aby mohli zvýšit své výnosy a měli jednodušší přístup na trh. Zvyšujeme povědomí o výživě u malých farmářských rodin. Poskytujeme přístup k pitné vodě, stavíme latríny a zlepšujeme hygienické podmínky. Vzděláváme mladé lidi díky metodologii Jednoho světa na školách.

Náš tým působí v centrálních provinciích Bié a Huambo dříve postižených válkou, v suchem zasažených jižních provinciích Huíla a Namibe a v chudých předměstích hlavního města Luandy. Věnujeme se podpoře živobytí, zlepšování zemědělských postupů v reakci na dopady klimatické změny, přístupu k pitné nezávadné vodě a správné sanitaci. Pomohli jsme tisícům dětí s podvýživou – ať už pomocí preventivních programů, měření podvýživy nebo práce se zdravotními centry. Díky našim projektům si lidé postavili stovky záchodů z lokálně dostupných materiálů.

S místními spolky, asociacemi a občanskými společnostmi se snažíme zpřístupnit informace a služby mladým lidem, nabídnout výukové programy školám a podporovat aktivity místních sdružení upozorňující na problémy v jejich bezprostředním okolí.

Naše pomoc v Angole od roku 2006

V Angole působíme od roku 2006. Naše první projekty byly zaměřené především na vzdělávání. Později jsme se zaměřili také na pomoc v oblasti zemědělství, sanitace, hygieny, přístupu k pitné vodě, výživu, zdraví, občanskou společnost, ochranu dětí a lidských práv.

Nejprve jsme začali pracovat v regionu Bié, který byl jedním z nejvíce postižených ozbrojeným konfliktem. Naši pomoc jsme později rozšířili také do provincií Huambo, Huíla, Luanda, Uíge, Moxico a Kwanza Sul. Pracovali jsme také v provincii Lunda Norte, kde jsme poskytli humanitární pomoc uprchlíkům z Demokratické republiky Kongo.

Angola se potýká s dopady desetiletí trvající občanské války, která po svém skončení na přelomu tisíciletí zanechala hluboce rozvrácenou společnost, zničenou infrastrukturu a téměř polovinu obyvatel pod hranicí chudoby. Angola také čelí dopadům klimatické změny – extrémní výkyvy počasí zasahují zejména ty nejchudší.


Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky