Angola

Angola

Angola se potýká s dopady desetiletí trvající občanské války, která po svém skončení na přelomu tisíciletí, zanechala hluboce rozvrácenou společnost, zničenou infrastrukturu a téměř polovinu obyvatel pod hranicí chudoby. V roce 2017 byl po téměř čtyřech dekádách vládnutí prezidenta Joseho Eduarda dos Santose zvolen jeho nástupce, Joao Laurenco, který s sebou přinesl naději na změnu, vyhlásil boj proti korupci a všeprostupujícímu klientelismu svého předchůdce, vyhlásil historicky první okresní volby, a znovuobnovil klíčové vazby na světové ekonomiky. V době koronavirové krize se tato ropná velmoc Afriky striktně uzavřela okolnímu světu, a dopady zvyšujících se cen a nedostupnosti zboží ohrožují nástup slibných reforem.

Náš tým působí v centrálních provinciích Bié a Huambo tvrdě postižených občanskou válkou, suchem zasažených jižních provinciích Huíla a Namibe, a v chudých předměstích hlavního města Luandy. Věnujeme se podporou živobytí farmářských domácností a komunit, přístupu k pitné nezávadné vodě a správné sanitaci. S místními spolky, asociacemi a občanskými společnostmi se snažíme zpřístupnit informace a služby mladým lidem, nabídnout výukový program školám, a podporovat aktivity místních sdružení upozorňující na problémy v jejich bezprostředním okolí.

V roce 2021 jsme pomohli vyhledat lékařskou péči pro více jak 1,400 dětí s podvýživou. Náš hygienický a sanitační program pomohl již více jak 120,000 lidem a přispěl k výstavbě přes 15,000 latrín a chráněných vodních zdrojů.

Při zhoršující se situaci COVIDu v zemi jsme darovali množství hygienických a sanitačních balíčků, zapojili se do kampaní na šíření osvěty a bourání dezinformací ohledně COVIDu, a podporovaly zdravotní střediska v jejich boji s postupujícím virem.

Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky

Další