Střední Asie

Střední Asie

Novinky
© ČvT

Člověk v tísni podporuje obhájce lidských práv, právníky, aktivisty a členy občanské společnosti ve Střední Asii. Právě zde totiž zůstávají lidská práva ohrožena ve všech pěti zemích regionu. Všechny státy se nachází v oblasti se složitou politickou situací, ale navzájem se od sebe liší v míře politického, ekonomického a sociálního rozvoje. Sdílejí také status „nesvobodných“ zemí, s výjimkou Kyrgyzstánu, který zůstává ve svém „částečně svobodném“ postavení.


Člověk v tísni poskytuje výše zmíněným skupinám přímou psychologickou, právní a lékařskou pomoc. Kromě toho v Praze nabízí také příležitosti pro mladé lídry.

Program pro začínající lídry 2019 The Emerging Leaders Fellowship (ELF)

Každého ročníku programu se mohou účastnit až čtyři lídři z postsovětských regionů. Ti v Praze stráví deset týdnů, během kterých zdokonalují své soft skills a seznamují se s principy etického vedení. Program kombinuje teorii s praktickými semináři, inovativními způsoby vzdělávání a exkurzemi. V roce 2019 se v našem Programu pro začínající lídry vzdělávali dva účastníci ze Střední Asie.

Podívejte se na video a poslechněte si od těchto účastníků, jak je zapojení se do programu obohatilo. 


Tádžický právník obdržel Cenu Homo Homini

Udělování ceny Homo Homini za rok 2019 proběhlo 5. března 2020 při slavnostním zahájení mezinárodního festivalu lidskoprávních dokumentárních filmů Jeden svět. Cenu Homo Homini obdržel Tádžický právník Buzurgmehr Yorov za své neutuchající odhodlání hájit základní lidská práva a za úsilí zajistit všem obyvatelům Tádžikistánu řádný právní proces.


Celý text Méně textu

Novinky