Praha

Praha

Novinky
© Foto: Archiv Člověka v tísni

Pražská pobočka Sociálních a vzdělávacích programů Člověka v tísni poskytuje klientům poradenství, terénní sociální práci, vzdělávací programy a další služby. Svoje služby nabízíme na celém území hlavního města. Pražská pobočka sídlí v Praze 5 na Smíchově. Ve smíchovské kanceláři probíhá dvakrát týdně „volný příjem“, což je možnost přijít se svými problémy po celý den i bez předchozího objednání.


Podpora dětí

Velkou část naší energie věnujeme dětem a mladým lidem. Pro ty nejmenší provozujeme předškolní klub, ve kterém se děti připravují na úspěšný vstup na základní školu. Těm, které již do školy chodí a potřebují z určitých důvodů podpořit, nabízíme individuální doučování. To probíhá díky času a energii dobrovolníků, kteří tvoří nedílnou součást našeho týmu. Pro mladé lidi, kteří končí povinnou školní docházku a nastupují na některou ze středních škol, je pak určeno kariérní poradenství a mentoring.

Zatím poslední službou, kterou dětem a mladistvým v Praze nabízíme, je mentoring.

Podpora dospělých

Podstatou naší práce je podpora lidí v tíživé sociální situaci, ze které se nejsou schopni vlastními silami dostat. V rámci individuálního poradenství nabízíme pomoc při hledání bydlení, pracovní poradenství, komunikaci s úřady, aj. Kromě toho také nabízíme dluhové poradenství, které se snaží pomoci lidem z dluhových pastí.

• na pobočce ve Vltavské ul. 24, Praha 5 - Smíchov

• poskytujeme jednorázové poradenství v obtížné situaci (dluhy, bydlení, dávky, pracovněprávní vztahy apod.)

• je možné přijít bez předchozího objednání, pondělí a středu 9:30 - 17:00

• konzultace jsou v rámci registrovaných sociálních služeb bezplatné

Naše současné projekty:


Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky