Moldavsko

Moldavsko

Novinky
© Foto: Tereza Hronová

V Moldavsku pomáháme v oblasti zemědělství, sociální podpory a inkluze, posílení občanské společnosti, zvýšení mediální gramotnosti a podporujeme ukrajinské uprchlíky, kteří se nachází na území Moldavska.

Moldavskou společnost a organizace občanské společnosti podporujeme prostřednictvím projektů zaměřených na různé skupiny obyvatel (dospívající, lidé v důchodovém věku, místní autority atd.). Zároveň pomáháme lidem s postižením začlenit se do společnosti.

V rámci našich projektů vzděláváme místní farmáře a podnikatele v oblasti udržitelného zemědělství. V současnosti podporujeme malé a střední chovatele dobytka v šetrné produkci mléčných výrobků.

Jedním z našich cílů je dlouhodobě pomáhat ukrajinským uprchlíkům a místním rodinám, které poskytli přístřeší lidem, kteří museli kvůli válce na Ukrajině utéct.

Naše pomoc v Moldavsku od roku 2003

V Moldavsku působíme od roku 2003. Za posledních více než dvacet let jsme pomohli prostřednictvím našich projektů mnoha lidem v oblasti vzdělávání, lidských práv, sociálního začlenění a ekonomické samostatnosti.

Moldavsko je v rámci Evropy čtvrtou zemí s nejnižšími příjmy. Země čelí vysoké emigraci, která je jednou z největších na světě. V roce 2020 žilo téměř 30 % moldavské populace v zahraničí. V roce 2022 zasáhla Moldavsko po ruské invazi na Ukrajinu uprchlická vlna a inflace.

Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky