Centrum Langhans

Centrum Langhans

Naše centrum v prostorách bývalé Langhans Galerie Praha na Vodičkově ulici je nejen zázemím pro klidné posezení v samotném centru města, nýbrž i místem pro inspirativní střetávání lidí, kteří se zajímají o dění kolem sebe. Kromě příjemného posezení nabízíme i tematicky pestrý program přednášek či promítání s lidskoprávní tematikou i prostory k pronájmu pro setkávání dalších neziskových organizací.


OD 14.10. MÁME PO DOBU VLÁDNÍCH OPATŘENÍ ZAVŘENO. TĚŠÍME SE, AŽ VÁS ZASE UVIDÍME!


Neumíte nás najít? Videonávod zde.

Co vlastně u nás?

Prostory k pronájmu

Neziskovým organizacím a iniciativám nabízí Langhans - Centrum Člověka v tísni možnost pronájmu prostorů pro konání přednášek, workshopů či tiskových konferencí. K dispozici jsou tři místnosti s projekčními plátny o kapacitě až 50 osob.

Místnost v 1. patře má kapacitu až 40 osob, v případě využití ochozu se kapacita navýší o dalších 15 míst.

Místnost v suterénu má kapacitu až 30 osob.

Prostor kavárny v přízemí disponuje kapacitou až 50 osob, pronájem je zde třeba řešit individuálně.

Ceník jednotlivých prostor naleznete ZDE.

Pokud máte zájem si některou z místností pronajmout, vyplňte nám prosím REZERVAČNÍ FORMULÁŘ (pro sekce Člověka v tísni naleznete ZDE) a my vás budeme kontaktovat.

V případě dotazů prosím volejte telefonní číslo 734 428 231 nebo napište na email pronajmy.langhans@clovekvtisni.cz


Kavárna

Součástí Centra je kavárna se zahrádkou, která je díky svému skrytému umístění v centru Prahy vhodná jak k pracovním schůzkám, tak k přátelským setkáním i soustředěnému studiu. Disponujeme wifi, podáváme fair trade kávu v mnoha variantách z pražírny Mamacoffee, domácí limonády i drobné zákusky; více se dozvíte v našem nápojovém lístku či v písni o kávě

Člověk v tísni

Zaregistrujte se k odebírání našeho pravidelného newsletteru a dovídejte se pravidelně o naší činnosti! Kromě výběru těch nejzajímavějších akcí v kavárně Langhans se dočtete i o volných pracovních místech a nejnovějších aktivitách Člověka v tísni v zahraničí i u nás. Programovou nabídku Centra můžete sledovat i na facebookové stránce. Nezapomeňte sledovat i náš instagram.


Historie objektu

V jedinečném prostoru někdejší Langhans Galerie Praha uváděla Zuzana Meisnerová Wismer po ukončení rekonstrukce celého domu téměř jedno desetiletí výstavy současné, převážně mezinárodní fotografie. Navazovala tak na odkaz svého pradědečka Jana Langhanse, který v domě ve Vodičkově 37 založil v roce 1880 proslulý fotoateliér, znárodněný 1948, http://www.langhans.cz/cz/dum.

V roce 2011 skončil výstavní program galerie. Tehdy jsme dostali od Zuzany Meisnerové nabídku k užívání galerijních prostor za symbolickou cenu; festival Jeden Svět zde má své tiskové a společenské centrum každé jaro již od roku 2005. Dům u zdi Františkánské zahrady se ukázal jako ideální místo, kam můžeme soustředit své rozvětvené programy pro veřejnost a vytvořit tak centrum, do něhož budou lidé přicházet za účelem setkávání, inspirace a diskuse.

Naše centrum má ambici nabízet bohatý a otevřený program zaměřený na otázky tolerance, solidarity, humanitární a rozvojové pomoci, svobody a demokracie v českém i světovém kontextu.

Celý text Méně textu