Centrum Langhans

Centrum Langhans

Naše centrum v prostorách bývalé Langhans Galerie Praha na Vodičkově ulici je nejen zázemím pro klidné posezení v samotném centru města, nýbrž i místem pro inspirativní střetávání lidí, kteří se zajímají o dění kolem sebe. Kromě příjemného posezení nabízíme i tematicky pestrý program přednášek či promítání s lidskoprávní tematikou i prostory k pronájmu pro setkávání dalších neziskových organizací.


OTEVÍRACÍ DOBA KAVÁRNY: 
PONDĚLÍ - PÁTEK 
10.00 - 21.00


Neumíte nás najít? Videonávod zde.

Co vlastně u nás?

Primární částí Centra je kavárna se zahrádkou, která je díky svému skrytému umístění v centru Prahy vhodná jak k pracovním schůzkám, tak k přátelským setkáním i soustředěnému studiu. Disponujeme wifi, podáváme fair trade kávu v mnoha variantách z pražírny Mamacoffee, domácí limonády i drobné zákusky; více se dozvíte v našem nápojovém lístku či v písni o kávě

Člověk v tísni

Zaregistrujte se k odebírání našeho pravidelného newsletteru a dovídejte se pravidelně o naší činnosti! Kromě výběru těch nejzajímavějších akcí v kavárně Langhans se dočtete i o volných pracovních místech a nejnovějších aktivitách Člověka v tísni v zahraničí i u nás. Programovou nabídku Centra můžete sledovat i na facebookové stránce www.facebook.com/Langhansclovekvtisni.

Prostory k pronájmu

Neziskovým organizacím a iniciativám nabízí Langhans - Centrum Člověka v tísni možnost pronájmu prostorů pro konání přednášek, workshopů či tiskových konferencí. K dispozici jsou tři místnosti s projekčními plátny o kapacitě až 50 osob.  

V případě zájmu prosím volejte telefonní číslo 734 428 231 či zašlete email 
na langhans@clovekvtisni.cz.


Historie objektu

V jedinečném prostoru někdejší Langhans Galerie Praha uváděla její majitelka, paní Zuzana Meisner-Wismer, po téměř celé jedno desetiletí výstavy moderní a současné fotografie. Navazovala tak na odkaz svého pradědečka Jana Langhanse, který v domě na Vodičkově 37 v letech 1880 – 1948 vedl proslulý fotoateliér.

Když v roce 2012 oznámila paní Meisnerová záměr výstavní aktivity ukončit, chopili jsme se této příležitosti; prostor někdejší Langhans Galerie Praha se jevil jako ideální místo, kam můžeme soustředit své rozvětvené programy pro veřejnost a vytvořit tak centrum, do něhož budou lidé přicházet za účelem setkávání, inspirace a diskuse.

Naše centrum má ambici nabízet bohatý a otevřený program zaměřený na otázky tolerance, solidarity, humanitární a rozvojové pomoci, svobody a demokracie v českém i světovém kontextu. K odkazu galerie se hlásí pravidelně obměňovanými fotografickými výstavami s tématy, která souvisí s naší činností.

Celý text Méně textu