Kavárna a centrum Langhans

Kavárna a Centrum Langhans

© Foto: Archiv Člověka v tísni

Originální kavárna ukrytá v samotném centru Prahy

Langhans  Centrum a Kavárna Člověka v tísni ve Vodičkově ulici 707/37 na Praze 1 poskytuje zázemí pro klidné posezení v samotném centru Prahy. Kromě příjemného prostoru ke konzumaci kávy a setkání se s přáteli nabízíme pestrý program přednášek, promítání, ale také prostory k pronájmu.

Otevírací doba

Pondělí - Pátek 11.00—21.00

Sobota - Neděle 13.00—19.00

Chcete si rezervovat sezení v kavárně? Volejte na číslo +420 775 416 615


Platba kartou: ano

Psi a jiní mazlíčci: samozřejmě vítáni!

Zahrádka: ano, i voda nám tam zurčí ve stínu stromů

Wi-fi: ano

Pivo: Pivovar Chříč

Káva: fair trade káva z pražírny Mamacoffee

Zákusky: od Mlsné kavky a z Villy Vojkov. Více se dozvíte v našem nápojovém lístku či v písni o kávě

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu

Události pro veřejnost

Centrum Člověka v tísni Langhans nabízí také pestrý kulturní program událostí pro veřejnost. Každý měsíc vybíráme novou výstavu a organizujeme zajímavé debaty, pořádáme promítání, křesty knih a více!

Prostory k pronájmu

Organizacím a iniciativám nabízí Centrum Langhans možnost pronájmu prostor pro konání přednášek, workshopů či tiskových konferencí

Pokud máte zájem, napište nám na pronajmy.langhans@clovekvtisni.cz nebo volejte na číslo +420 777 787 941 

Kudy k nám

Naše adresa je: Vodičkova 707/37, 110 00 Praha 1
Video: Jsme trošku schovaní, všem na očích. Zde naleznete videonávod, jak se k nám dostat.

V případě dotazů prosím volejte na telefonní číslo +420 775 416 615 nebo pište na e-mail langhans@clovekvtisni.cz nebo nás pozdravte na Facebooku nebo Instagramu.

Historie objektu

Po ukončení rekonstrukce celého domu pod vedením Ladislava Lábuse uváděla Zuzana Meisnerová Wismer v jedinečném prostoru Langhans Galerie téměř jedno desetiletí výstavy současné, převážně mezinárodní fotografie. Navazovala tak na odkaz svého pradědečka Jana Langhanse, který v domě založil v roce 1880 proslulý fotoateliér, znárodněný roku 1948.

V roce 2011 skončil výstavní program galerie. Tehdy jsme dostali od Zuzany Meisnerové Wismer nabídku k užívání galerijních prostor, neboť zde již od roku 2005 mělo své tiskové a společenské centrum filmový festival Jeden svět. Dům u zdi Františkánské zahrady se tedy ukázal jako ideální místo, kam můžeme soustředit své široké programy pro veřejnost a vytvořit tak centrum, do něhož budou lidé přicházet za účelem setkávání, inspirace a diskuze.

Naše Centrum Langhans má ambici nabízet bohatý a otevřený program zaměřený na otázky tolerance, solidarity, humanitární a rozvojové pomoci, svobody a demokracie v českém i světovém kontextu.


Celý text Méně textu