Kavárna a centrum Langhans

Kavárna a Centrum Langhans

Fotogalerie
© Archiv Člověka v tísni

Originální kavárna ukrytá v samotném centru Prahy

Langhans  Centrum a Kavárna Člověka v tísni ve Vodičkově ulici na Praze 1 poskytuje zázemí pro klidné posezení v samotném centru Prahy. Kromě příjemného prostoru ke konzumaci kávy a setkání se s přáteli nabízíme pestrý program přednášek, promítání, ale také prostory k pronájmu.

Prostory k pronájmu

Organizacím a iniciativám nabízí Centrum Langhans možnost pronájmu prostor pro konání přednášek, workshopů či tiskových konferencí. Pokud máte zájem, napište nám na pronajmy.langhans@clovekvtisni.cz nebo volejte na číslo +420 777 787 941.


Nejlepší kavárna na Praze 1

Součástí Centra je kouzelná, klidná kavárna se zahrádkou, která je díky svému umístění v samotném centru Prahy vhodná k pracovním schůzkám či setkávání s přáteli, ale i k soustředěnému studiu.


Naše otvírací doba je následující:

Pondělí - Pátek   11.00—21.00

Sobota - Neděle  13.00—19.00


Máme u nás wifi, podáváme fair trade kávu z pražírny Mamacoffee a zákusky od Mlsné kavky.

Více se dozvíte v našem nápojovém lístku či v písni o kávě

Historie objektu

Po ukončení rekonstrukce celého domu pod vedením Ladislava Lábuse uváděla Zuzana Meisnerová Wismer v jedinečném prostoru Langhans Galerie téměř jedno desetiletí výstavy současné, převážně mezinárodní fotografie. Navazovala tak na odkaz svého pradědečka Jana Langhanse, který v domě založil v roce 1880 proslulý fotoateliér, znárodněný roku 1948.

V roce 2011 skončil výstavní program galerie. Tehdy jsme dostali od Zuzany Meisnerové Wismer nabídku k užívání galerijních prostor, neboť zde již od roku 2005 mělo své tiskové a společenské centrum filmový festival Jeden svět. Dům u zdi Františkánské zahrady se tedy ukázal jako ideální místo, kam můžeme soustředit své široké programy pro veřejnost a vytvořit tak centrum, do něhož budou lidé přicházet za účelem setkávání, inspirace a diskuze.

Naše Centrum Langhans má ambici nabízet bohatý a otevřený program zaměřený na otázky tolerance, solidarity, humanitární a rozvojové pomoci, svobody a demokracie v českém i světovém kontextu.
Máme FACEBOOK. Máme INSTAGRAM. Ohodnoťte nás na TRIPADVISOR.

Kudy k nám?

Jsme trošku schovaní, méně na očích. Zde naleznete videonávod, jak se k nám dostat.

Naše adresa je: Vodičkova 707/37, 110 00 Praha 1.

V případě dotazů prosím volejte na telefonní číslo +420 775 416 615 nebo pište na e-mail langhans@clovekvtisni.cz nebo nás pozdravte na Facebooku nebo Instagramu.


Celý text Méně textu