Karlovarský kraj

Karlovarský kraj

V Karlovarském kraji působíme již od roku 2001, kdy jsme ve městě Sokolov začali s nabídkou terénní sociální práce. Později se poskytované služby rozšířily o další podpůrné programy pro sociálně vyloučené jedince a rodiny. V roce 2006 vznikla v Sokolově samostatná regionální pobočka, odkud byla řízena činnost pracovníků působících v dalších městech a obcích. V současnosti nabízíme své služby po celém Karlovarsku a Sokolovsku, najdete nás především v Karlových Varech, Sokolově, Nejdku, Ostrově, Chodově, Žluticích, Valči, Rotavě a Jáchymově.

V těchto místech fungují kontaktní místa, která zajišťují efektivní pomoc lidem s různými sociálními problémy znesnadňujícími jejich každodenní život. Kromě toho, že jsme blízko lidem, kterým pomáháme, udržujeme také pravidelný styk s místními úřady, školami atd.

ČLOVĚK V TÍSNI V KARLOVARSKÉM KRAJI:

V současnosti nabízíme své služby po celém Karlovarsku a Sokolovsku, najdete nás především v Karlových Varech, Sokolově, Nejdku, Ostrově, Chodově, Žluticích, Valči, Rotavě a Jáchymově.

Podpora dětí

Velkou část naší energie věnujeme dětem a mladým lidem. Pro ty nejmenší provozujeme tři předškolní kluby (Sokolov, Nejdek, Chodov), ve kterých se děti připravují na úspěšný vstup na základní školu. Těm, které již do školy chodí a potřebují z určitých důvodů podpořit, nabízíme individuální či skupinové doučování. A pro ty nejstarší je tu kariérní poradenství. Kromě toho také v Kraslicích provozujeme nízkoprahový klub pro děti a mládež, který tvoří bezpečné místo nejen pro trávení volného času, ale je zde také prostor pro řešení osobních záležitostí či přípravu do školy.

Podpora dospělých

Podstatou naší práce je podpora lidí, kteří se ocitli v tíživé sociální situaci, ze které se nejsou schopni vlastními silami dostat. V rámci individuálního poradenství nabízíme pomoc při hledání bydlení, pracovní poradenství, komunikaci s úřady, aj. Rodinné poradenství se zaměřuje na poskytování komplexních služeb pro rodiny s dětmi, které pomohou řešit vztahové problémy, nepříznivé životní situace nebo zprostředkovat volnočasové aktivity. Kromě toho nabízíme dluhové poradenství, které se snaží lidem pomoci z dluhových pastí. Zaměřujeme se také na pomoc obětem trestných činů, v rámci resocializačních programů se snažíme podporovat v úspěšném návratu i jedince opouštějící brány nápravných zařízení.

Služby Terénní programy, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, Odborné sociální poradenství a Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež jsou financována z prostředků Karlovarského kraje.

Informace o našich aktuálních projektech naleznete ZDE.


Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky

Co člověk, to životní příběh!

Co člověk, to životní příběh!

Kytary dělají radost

Kytary dělají radost

Lidé na Karlovarsku poslali 330 koz do Afriky a koupili knihy českým dětem. Skutečný dárek pomáhá v krajích Česka i ve světě.

Lidé na Karlovarsku poslali 330 koz do Afriky a koupili knihy českým dětem. Skutečný dárek pomáhá v krajích Česka i ve světě.

Jak naplňujeme dětem volný čas?

Jak naplňujeme dětem volný čas?

Rád bych všechno dohnal, proto studuji dva obory naráz

Rád bych všechno dohnal, proto studuji dva obory naráz

Oddlužení za peníze? Nekalá praxe pokračuje!

Oddlužení za peníze? Nekalá praxe pokračuje!

Další