Zapojte se do aktivit Člověka v tísni! ✌︎

Publikováno: 21. 12. 2022 Doba čtení: 5 minut
Zapojte se do aktivit Člověka v tísni! ✌︎
© Člověk v tísni

Chcete se nějak zapojit do aktivit Člověka v tísni, ale nevíte jak? Níže najdete seznam možností, co všechno můžete s Člověkem v tísni dělat.

Obsah

Darujte nebo VSTUPTE do klubu přátel ❤︎

Příspěvky do Klubu přátel nám umožňují co nejrychleji pomoci obětem přírodních katastrof a válek. Při zemětřesení neztrácíme drahocenný čas postupným sbíráním peněz, ale můžeme reagovat okamžitě, ve chvílích, kdy rychlost znamená lidské životy. Přidejte se do Klubu přátel Člověka v tísni a vaše dary nám pomohou zachraňovat životy. Díky sbírce Skutečná pomoc bojujeme s dětskou podvýživou, stavíme školy a zkracujeme cestu za vodou. Pomáháme lidem žijícím v chudobě tak, aby si časem uměli pomoci sami. Zařaďte se mezi pravidelné dárce sbírky Skutečná pomoc a pomáhejte s námi dělat svět lepším.

KUPTE SI skutečný dárek! 🎁🐐📖✊

V charitativním eshopu Skutečný dárek můžete koupit kozu, kuřata nebo třeba „dívčí sílu“. Pomůžete tím lidem ve světě i České republice. Na oplátku dostanete certifikát. Dárek k Vánocům nebo narozeninám tak máte snadno vyřešený.

Kupujte Skutečné dárky

Staňte SE dobrovolníky 

Hledáte zajímavé životní zkušenosti? Chcete pomoci dobré věci? Nabízíme řadu dobrovolnických pozic napříč našimi odděleními:

  • Rozvojové a humanitární oddělení vyhlašuje každý rok několik výběrových řízení na pozice dobrovolníků, kteří pomáhají v Africe, Evropě i Asii.
  • Díky dobrovolnictví v mediálním oddělení se můžete zapojit do tvorby mediálního obrazu naší organizace a získat tak cenné zkušenosti.
  • Na filmovém festivalu Jeden svět se můžete také zapojit – například tím, že budete pomáhat s přípravou projekcí a debat, prezentací festivalu v médiích nebo asistencí zahraničním hostům. Výměnou za vaši pomoc navíc dostanete tričko a vstup na filmové projekce. 
Aktuální dobrovolnické pozice 

PROMÍTEJTE Filmy ZADARMO 📽️

Projekt Promítej i ty! funguje již jedenáct let a díky němu můžete vybrané filmy uvedené na Jednom světě promítat zdarma a legálně po celý rok, kdekoli na území České republiky. A nebo na projekci přijďte, zhlédněte film a seznamte se s novými lidmi. 

Přejít na Promítej i ty!

Vzdělávejte se 

Pro učitele nabízíme (placené i neplacené) vzdělávací kurzy a metodiky a to v rámci programů Vzdělávací program JSNS a Varianty

Nejen pro mladé lidi jsou určeny videokurzy Jednoho světa na školách, které se týkají důležitých témat dnešní doby – médií, moderních dějin, lidských práv, životního prostředí, apod.

Tématu životního prostředí se věnuje také online kurz programu Varianty Klimatická změna, který je určen nejen pro učitele, ale i pro širokou veřejnost.

Také si můžete přečíst naše publikace nebo analýzy, díky kterým získáte přehled o oborech, jimiž se zabýváme:

Cestujte s Člověkem v tísni ⛺

V Arménii jsme se podíleli na výstavbě turistické trasy „Stezka legend“, která má 150 km a vede krásnou přírodou. V brožuře si navíc můžete přečíst legendy z místní oblasti. Podél trasy najdete restaurace a ubytování, která jsme v rámci našich programů podporovali. Pokud se chcete aktivněji zapojit, můžete využít programu dobrovolnictví a podílet se na výstavbě dalších tras. Více info zde

Nebo vyrazte do oblasti Banát v Rumunsku, kde taktéž podporujeme turismus. Je to kraj s nádhernou přírodou a zajímavou historií – už od 18. století zde žije početná česká komunita. V létě si zde kromě přírody můžete užít skvělé české kapely.

A pokud máte cestu do Děčína, Plzně, Olbramovic či na pražský Florenc, koukněte se na naše nástěnné malby ODLESŇOVÁNÍSUCHO, POUŠŤPOVODNĚ a MRÁZ, které zpracovávají téma klimatické změny.

SOUTĚŽTE NEBO NOMINUJTE NA CENU

Pro studenty základních a středních škol je připravena soutěž o nejlepší komiks – Dáša a Bohouš, kterou organizuje program Varianty. Podmínkou je rozsah na jednu stranu, a aby se komiks týkal tématu, které je vybráno organizátory soutěže.

Kromě soutěžení můžete i někoho nominovat na ocenění. Mladé lidi do 30 let, kteří se nějak snažili zlepšovat svět kolem nás, lze nominovat na cenu Gratias Tibi, která se vyhlašuje na začátku roku. V rámci ceny Příběhů bezpráví můžou lidé do 30 let nominovat žijící i nežijící osobnosti, které se postavily komunistickému režimu. 

PŘIJĎTE NA Kafe, DEBATU ČI PROMÍTÁNÍ

Organizujeme události, které upozorňují na důležitá témata, jimiž se zabýváme: vzdělávání, lidská práva, humanitární a rozvojovou pomoc. Hodně z nich se uskutečňuje v naší kavárně Langhans u Václavského náměstí. Největší událostí roku je filmový festival lidskoprávních filmů Jeden svět.

Aktuální události

PRACUJTE PRO NÁS

V sekci kariéra můžete najít pozice napříč všemi našimi odděleními. Hledáme talenty všeho druhu!

Aktuální nabídky

STAŇTE SE NAŠIMI VÝZNAMNÝMI DÁRCI

Pojďte se s námi potkat a společně vybereme konkrétní projekt. Budete přesně vědět, jak váš dar pomáhá a jaký je jeho dopad. Máme zkušenosti a odvahu pustit se do nových projektů, ale jen s vaší podporou dokážeme nápady i nadále proměňovat v činy, které lidem mění život k lepšímu.

Staňte se významným dárcem

Sledujte sociální sítě a Newsletter

Na Facebooku, Twitteru, Linkedinu, Tiktoku, Instagramu či Youtubu můžete sledovat žhavé novinky, zapojit se do diskuze nebo se nás na něco zeptat. V newsletteru najdete přehled článků vydaných v nedávné době a nadcházející události. Newsletterů máme hned několik, podle jednotlivých oddělení.


Autor: Člověk v tísni

Související články