Zapojte se do aktivit Člověka v tísni! ✌︎

Publikováno: 12. 1. 2024 Doba čtení: 6 minut
Zapojte se do aktivit Člověka v tísni! ✌︎
© Foto: Petr Štefan

Chcete se zapojit do našich aktivit, ale nevíte jak? Níže najdete seznam možností, co všechno můžete s Člověkem v tísni dělat.

Obsah

Darujte nebo vstupte do Klubu přátel ❤️

Příspěvky do Klubu přátel nám umožňují co nejrychleji pomoci obětem přírodních katastrof a válek. Při zemětřesení neztrácíme drahocenný čas postupným sbíráním peněz, ale můžeme reagovat okamžitě, ve chvílích, kdy rychlost znamená lidské životy. Přidejte se do Klubu přátel Člověka v tísni a vaše dary nám pomohou zachraňovat životy. Díky sbírce Skutečná pomoc bojujeme s dětskou podvýživou, stavíme školy a zkracujeme cestu za vodou. Pomáháme lidem žijícím v chudobě tak, aby si časem uměli pomoci sami. Zařaďte se mezi pravidelné dárce sbírky Skutečná pomoc a pomáhejte s námi dělat svět lepším.

Kupte si Skutečný dárek! 🎁📖✊

V charitativním e-shopu Skutečný dárek můžete koupit kozu, kuřata nebo třeba „dívčí sílu“. Pomůžete tím lidem ve světě i České republice. Na oplátku dostanete certifikát. Dárek k Vánocům nebo narozeninám tak máte snadno vyřešený.

Kupujte Skutečné dárky

Staňte se dobrovolníky 🙋

Hledáte zajímavé životní zkušenosti? Chcete pomoci dobré věci? Nabízíme řadu dobrovolnických pozic napříč našimi odděleními:

  • V rámci Programů sociální integrace můžete doučovat znevýhodněné děti.
  • V mediálním oddělení se můžete zapojit do tvorby mediálního obrazu naší organizace a získat cenné zkušenosti z oboru.
  • Na filmovém festivalu Jeden svět se můžete také zapojit – například tím, že budete pomáhat s přípravou projekcí a debat, prezentací festivalu v médiích nebo asistencí zahraničním hostům. Výměnou za vaši pomoc dostanete tričko a vstup na filmové projekce. 
Aktuální dobrovolnické pozice Promítejte dokumenty zadarmo 📽️

Projekt Promítej i ty! funguje již jedenáct let a díky němu můžete vybrané filmy uvedené na Jednom světě promítat zdarma a legálně po celý rok, kdekoli na území České republiky. Anebo na projekci přijďte, zhlédněte film a seznamte se s novými lidmi. 

Přejít na Promítej i ty!

Sledujte dokumenty online 👁️

Díky platformě Jeden svět online můžete za drobný poplatek sledovat vybrané filmy z historie festivalu Jeden svět v pohodlí domova. V době konání festivalu jsou na stránce navíc dostupné některé z filmů probíhajícího ročníku.

Přejít na Jeden svět online

Poslouchejte naše podcasty 🎧

Dáváte přednost uším před očima? Zaposlouchejte se do našich podcastů o lidských právech, o migraci nebo o naší práci obecně.

Vybrat si můžete z následujících podcastových sérií:

Vzdělávejte se✍ 

Pro učitele nabízíme (placené i neplacené) vzdělávací kurzy a metodiky, a to v rámci programů Vzdělávací program JSNS a Varianty

Nejen pro mladé lidi jsou určeny videokurzy Jednoho světa na školách, které se týkají důležitých témat dnešní doby – médií, moderních dějin, lidských práv, životního prostředí, apod. Aktivní mladí lidé se zájmem o nedávnou československou historii a oběti komunistického bezpráví se také mohou zapojit do projektu Z místa, kde žijeme. Zajímáte se o životní prostředí nebo rozvoj mediální gramotnosti? Pak by vás neměl minout projekt Kdo jiný? K aktivnímu občanství mohou vyučující vést studenty také skrze pořádání Studentských voleb.

Tématu životního prostředí se věnuje online kurz programu Varianty Klimatická změna, který je určen nejen pro učitele, ale i pro širokou veřejnost.

Také si můžete přečíst naše publikace nebo analýzy, díky kterým získáte přehled o oborech, jimiž se zabýváme:

Cestujte s Člověkem v tísni ⛺

V Arménii jsme se podíleli na výstavbě turistické trasy „Stezka legend“, která má 150 km a vede krásnou přírodou. V brožuře si navíc můžete přečíst legendy z místní oblasti. Podél trasy najdete restaurace a ubytování, která jsme v rámci našich programů podporovali. Pokud se chcete aktivněji zapojit, můžete využít programu dobrovolnictví a podílet se na výstavbě dalších tras. Více info zde

Nebo vyrazte do oblasti Banát v Rumunsku, kde taktéž podporujeme turismus. Je to kraj s nádhernou přírodou a úžasnou historií – už od 18. století zde žije početná česká komunita. V létě si zde kromě přírody můžete užít skvělé české kapely.

A pokud máte cestu do Děčína, Plzně, Olbramovic či na pražský Florenc, koukněte se na naše nástěnné malby ODLESŇOVÁNÍSUCHO, POUŠŤPOVODNĚ a MRÁZ, které zpracovávají téma klimatické změny.

Nominujte někoho na cenu 🏆

Mladé lidi do 30 let, kteří se nějak snažili zlepšovat svět kolem nás, lze nominovat na cenu Gratias Tibi, která se vyhlašuje na začátku roku. V rámci ceny Příběhů bezpráví můžou lidé do 30 let nominovat žijící i nežijící osobnosti, které se postavily komunistickému režimu. 

Přijďte na kafe, debatu či promítání

Organizujeme události, které upozorňují na důležitá témata, jimiž se zabýváme: vzdělávání, lidská práva, humanitární a rozvojovou pomoc. Hodně z nich se uskutečňuje v naší kavárně Langhans u Václavského náměstí. 

Největší událostí roku je filmový festival lidskoprávních filmů Jeden svět, který se koná v březnu. Během něj každoročně nabízíme filmy i pro žáky a studenty od 8 do 20 let v rámci školních projekcí.

Aktuální události

Pracujte pro nás

V sekci Kariéra můžete najít pozice napříč všemi našimi odděleními. Hledáme talenty všeho druhu!

Aktuální nabídky

Máte ve firmě nepotřebné počítače? Darujte je znevýhodněným dětem

Sbírka počítačů je projekt, který získává od firem již nepotřebnou počítačovou techniku a předává ji dětem ze znevýhodněného prostředí, které pak mohou rozvíjet své digitální kompetence.

Darujte počítače

Staňte se našimi významnými dárci

Pojďte se s námi potkat a společně vybereme konkrétní projekt. Budete přesně vědět, jak váš dar pomáhá a jaký je jeho dopad. Máme zkušenosti a odvahu pustit se do nových projektů, ale jen s vaší podporou dokážeme nápady i nadále proměňovat v činy, které lidem mění život k lepšímu.

Staňte se významným dárcem

Zahrajte si naši klimatickou hru Beecarbonize! 🐝

Společně se studiem Charles Games jsme vyvinuli mobilní a počítačovou hru Beecarbonize, ve které se se snažíte zachránit naši planetu před klimatickou změnou. Hra byla nominována na několik ocenění a je k dispozici zcela zdarma.

Stáhnout hru

Sdílejte a sledujte nás na sociálních sítích 👍 

Na Facebooku, X (Twitteru), LinkedInu, Instagramu, Threads či Youtube můžete sledovat žhavé novinky, zapojit se do diskuze nebo se nás na něco zeptat. 

Odebírejte newsletter 📧

Newsletterů máme hned několik, podle jednotlivých oddělení. Najdete v nich přehled článků vydaných v nedávné době a nadcházející události. 

Podívejte se na naše newslettery
Autor: Člověk v tísni

Související články