Zapojte se do aktivit Člověka v tísni! ✌︎

Publikováno: 16. 2. 2021 Doba čtení: 5 minut
Zapojte se do aktivit Člověka v tísni! ✌︎
© Člověk v tísni

Chcete se nějak zapojit do aktivit Člověka v tísni, ale nevíte jak? Níže najdete seznam možností, co všechno můžete s Člověkem v tísni dělat.

Obsah

Darujte nebo VSTUPTE do klubu přátel ❤︎

Příspěvky do Klubu přátel nám umožňují co nejrychleji pomoci obětem přírodních katastrof a válek. Při zemětřesení neztrácíme drahocenný čas postupným sbíráním peněz, ale můžeme reagovat okamžitě, ve chvílích, kdy rychlost znamená lidské životy. Přidejte se do Klubu přátel Člověka v tísni a vaše dary nám pomohou zachraňovat životy. Díky sbírce Skutečná pomoc bojujeme s dětskou podvýživou, stavíme školy a zkracujeme cestu za vodou. Pomáháme lidem žijícím v chudobě tak, aby si časem uměli pomoci sami. Zařaďte se mezi pravidelné dárce sbírky Skutečná pomoc a pomáhejte s námi dělat svět lepším.

KUPTE SI skutečný dárek! 🎁🐐📖✊

V charitativním eshopu Skutečný dárek můžete koupit kozu, kuřata nebo třeba „dívčí sílu“. Pomůžete tím chudým lidem ve světě i České republice. Na oplátku dostanete certifikát. Dárek k Vánocům nebo narozeninám tak máte snadno vyřešený.

Kupujte Skutečné dárky

Staňte SE dobrovolníky 

Hledáte zajímavé životní zkušenosti? Chcete pomoci dobré věci? Nabízíme řadu dobrovolnických pozic napříč našimi odděleními:

  • Rozvojové a humanitární oddělení vyhlašuje každý rok několik výběrových řízení na pozice dobrovolníků, kteří pomáhají v Africe, Evropě i Asii.
  • Díky dobrovolnictví v mediálním oddělení se můžete zapojit do tvorby mediálního obrazu naší organizace a získat tak cenné zkušenosti.
  • Na filmovém festivalu Jeden svět se můžete také zapojit – například tím, že budete pomáhat s přípravou projekcí a debat, prezentací festivalu v médiích nebo asistencí zahraničním hostům. Výměnou za vaši pomoc navíc dostanete tričko a vstup na filmové projekce. 
Aktuální dobrovolnické pozice 

PROMÍTEJTE Filmy ZADARMO 📽️

Projekt Promítej i ty! funguje již jedenáct let a díky němu můžete vybrané filmy uvedené na Jednom světě promítat zdarma a legálně po celý rok, kdekoli na území České republiky. A nebo na projekci přijďte, zhlédněte film a seznamte se s novými lidmi. 

Přejít na Promítej i ty

Vzdělávejte se 

Pro učitele nabízíme (placené i neplacené) vzdělávací kurzy a metodiky a to v rámci programů Vzdělávací program JSNS a Varianty

Nejen pro mladé lidi jsou určeny videokurzy Jednoho světa na školách, které se týkají důležitých témat dnešní doby – médií, moderních dějin, lidských práv, životního prostředí, apod.

Tématu životního prostředí se věnuje také online kurz programu Varianty Klimatická změna, který je určen nejen pro učitele, ale i pro širokou veřejnost.

Také si můžete přečíst naše publikace nebo analýzy, díky kterým získáte přehled o oborech, jimiž se zabýváme:

Cestujte s Člověkem v tísni ⛺

V Arménii jsme se podíleli na výstavbě turistické trasy „Stezka legend“, která má 150 km a vede krásnou přírodou. V brožuře si navíc můžete přečíst legendy z místní oblasti. Podél trasy najdete restaurace a ubytování, která jsme v rámci našich programů podporovali. Pokud se chcete aktivněji zapojit, můžete využít programu dobrovolnictví a podílet se na výstavbě dalších tras. Více info zde

Nebo vyrazte do oblasti Banát v Rumunsku, kde taktéž podporujeme turismus. Je to kraj s nádhernou přírodou a zajímavou historií – už od 18. století zde žije početná česká komunita. V létě si zde kromě přírody můžete užít skvělé české kapely.

A pokud máte cestu do Děčína, Plzně, Olbramovic či na pražský Florenc, koukněte se na naše nástěnné malby ODLESŇOVÁNÍSUCHO, POUŠŤPOVODNĚ a MRÁZ, které zpracovávají téma klimatické změny.

SOUTĚŽTE NEBO NOMINUJTE NA CENU

Každý rok také organizujeme soutěž Hledá se novinář (dříve Hledá se Leadr.) pro lidi ve věku od 18 do 25 let. Účastníci absolvují několikadenní workshopy, na kterých se zaměří například na publicistické žánry, zvládání stresu, novinářskou etiku, atd. Z workshopů postoupí do závěrečných kol soutěže několik finalistů. V každém z nich budou čelit výzvám podobným těm, se kterými se setkávají skuteční novináři. Vítěz získá stáž či školení podle svého výběru.

Pro studenty základních a středních škol je připravena soutěž o nejlepší komiks – Dáša a Bohouš, kterou organizuje program Varianty. Podmínkou je rozsah na jednu stranu, a aby se komiks týkal tématu, které je vybráno organizátory soutěže.

Kromě soutěžení můžete i někoho nominovat na ocenění. Mladé lidi do 30 let, kteří se nějak snažili zlepšovat svět kolem nás, lze nominovat na cenu Gratias Tibi, která se vyhlašuje na začátku roku. V rámci ceny Příběhů bezpráví můžou lidé do 30 let nominovat žijící i nežijící osobnosti, které se postavily komunistickému režimu. 

PŘIJĎTE NA DEBATU ČI PROMÍTÁNÍ

Organizujeme události, které upozorňují na důležitá témata, jimiž se zabýváme: vzdělávání, lidská práva, humanitární a rozvojovou pomoc. Hodně z nich se uskutečňuje v naší kavárně Langhans u Václavského náměstí. Největší událostí roku je filmový festival lidskoprávních filmů Jeden svět.

Aktuální události

PRACUJTE PRO NÁS

V sekci kariéra můžete najít pozice napříč všemi našimi odděleními. Hledáme talenty všeho druhu!

Aktuální nabídky

STAŇTE SE NAŠIMI VÝZNAMNÝMI DÁRCI

Pojďte se s námi potkat a společně vybereme konkrétní projekt. Budete přesně vědět, jak váš dar pomáhá a jaký je jeho dopad. Máme zkušenosti a odvahu pustit se do nových projektů, ale jen s vaší podporou dokážeme nápady i nadále proměňovat v činy, které lidem mění život k lepšímu.

Staňte se významným dárcem

Sledujte sociální sítě a Newsletter

Na sociálních sítích můžete sledovat žhavé novinky, zapojit se do diskuze nebo se nás na něco zeptat. V newsletteru najdete přehled článků vydaných v nedávné době a nadcházející události. Newsletterů máme hned několik, podle jednotlivých oddělení.


Autor: Člověk v tísni

Související články