Ekvádor

Ekvádor

Novinky
© Foto: Archiv Člověka v tísni

Ekvádor čelí hluboké sociální, ekonomické, politické, demokratické a bezpečnostní krizi. Jedna z hlavních obav se zaměřuje na křehkost právního státu, korupci a nedostatečné uznávání práv tradičně vyloučených a porušovaných skupin. V tomto ohledu vzbuzují velké znepokojení hrozby vůči obráncům lidských práv a obráncům přírody.

Přestože ekvádorská vláda vynaložila mnoho úsilí na nápravu, OSN i nadále vyjadřuje své znepokojení nad bezpečnostními podmínkami, ve kterých zastánci lidských práv vykonávají své aktivity, zejména při obraně hospodářských, sociálních a kulturních práv, při ochraně životního prostředí a práva na půdu a další přírodní zdroje.

V Ekvádoru působíme od roku 2016. Náš program se zaměřuje na posílení kapacit organizací občanské společnosti. Poskytujeme také institucionální podporu prostřednictvím našeho mikrograntového programu a prosazujeme obranu lidských práv prostřednictvím networkingu.

Naším hlavním cílem je podporovat organizace občanské společnosti a aktivisty pracující na obraně a ochraně lidských práv nejvíce diskriminovaných skupin, jako jsou původní obyvatelé a národnosti, ženy, mládež, obránci životního prostředí a komunitní a nezávislí mediální komunikátoři. 

Celý text Méně textu

Novinky