Ukrajina

Ukrajina

Naše Centrum pro lidská práva a demokracii pracuje na Ukrajině od roku 2003 a zaměřuje se především na podporu občanských iniciativ, novinářů a obhájců lidských práv. Momentálně se věnujeme posilování kapacit a efektivity místních občanských iniciativ v monitorování práce místních samospráv a dodržování principů lidských práv jako součásti demokratizačního reformního procesu probíhajícího na Ukrajině. 

Společně s místními partnery jsme založili pět center občanské kontroly v různých ukrajinských regionech. Centra sledují fungování rozhodovacích procesů na místní úrovni, dodržování principů otevřenosti radnic vůči občanům a dalších standardů občanské participace.

Nadále pokračujeme také v podpoře aktivistů, s nimiž jsme spolupracovali v rámci sítě občansko-právních poraden na Krymu, a kteří museli poloostrov po jeho anexi Ruskem opustit. Tito lidé v současnosti organizují právní poradenství pro vnitřní uprchlíky z Krymu a online nebo telefonicky poskytují konzultace také lidem, kteří na Krymu zůstali. Věnují se také monitorování případů porušování lidských práv na Krymu.

Celý text Méně textu

Články

Zakázaná výstava v Praze

Zakázaná výstava v Praze

Venezuele hrozí stupňování násilí

Venezuele hrozí stupňování násilí

Vyjadřujeme podporu vietnamskému advokátu Nguyen Van Daiovi

Vyjadřujeme podporu vietnamskému advokátu Nguyen Van Daiovi

Další články