Festival Jeden svět v Plzni 2019

Plzeňský kraj

Novinky
© Foto: Matěj Hošek

Plzeňská pobočka vznikla v roce 2005. Smyslem místního působení je zprostředkovat naše aktivity v Plzeňském kraji. Jádrem činnosti pobočky je poskytování sociálně integračních služeb lidem v nepříznivých životních situacích. Vedle toho však realizujeme také informační projekty, vzdělávací a kulturní aktivity pro veřejnost.

Podpora dětí

Velkou část naší energie věnujeme dětem a mladým lidem. Těm, které již do školy chodí a potřebují z určitých důvodů podpořit, nabízíme individuální či skupinové doučování. A pro ty nejstarší je tu kariérní poradenství.

Podpora dospělých

Podstatou naší práce je podpora lidí v tíživé sociální situaci, ze které se nejsou schopni vlastními silami dostat. V rámci individuálního poradenství nabízíme pomoc při hledání bydlení, pracovní poradenství, komunikaci s úřady, aj. Rodinné poradenství se zaměřuje na poskytování komplexních služeb pro rodiny s dětmi, které pomohou řešit vztahové problémy, nepříznivé životní situace nebo zprostředkovat volnočasové aktivity. Kromě toho také nabízíme dluhové poradenství, které se snaží lidem pomoci z dluhových pastí. Zaměřujeme se také na pomoc obětem trestných činů, v rámci resocializačních programů se snažíme podporovat v úspěšném návratu i lidi, kteří opouštějí brány nápravných zařízení. Návaznou činností pobočky jsou preventivní aktivity, zejména informační kampaně.

Spolupráce se samosprávou

Plzeňská pobočka se také snaží spolupracovat s místní samosprávou a podílet se na formulování regionální sociální politiky. Příkladem této spolupráce bylo v minulosti zpracování krajské aktualizace analýzy sociálně vyloučených lokalit, kterou si objednal Plzeňský kraj. Ve spolupráci s místními organizacemi a institucemi se snažíme podílet na vytváření takového společenského prostředí, ve kterém mají rovné šance na sociální vzestup i lidé žijící z různých důvodů na okraji.

Informace o našich aktuálních projektech naleznete ZDE.
regiony, ve kterých člověk v tísni působí v plzeňském kraji:

Domažlicko, Horšovskotýnsko, Klatovsko, Nýřansko, Plzeňsko, Přešticko, Rokycansko, Stodsko, Stříbrsko a Tachovsko.

Níže najdete kontaktní hodiny v jednotlivých našich kancelářích, kam můžete přijít bez předchozího objednání:

Plzeň, Mikulášské náměstí 17

          úterý: 9:00 – 17:00

Nýřany, Benešova třída 77

          středa: 13:00 – 15:00

Kralovice, Masarykovo náměstí 1

          pondělí: 15:00 – 17:00

          čtvrtek: 14:00 – 16:30

Tachov, Rokycanova 4

          úterý: 10:00 – 12:00, 13:00 – 15:00

Rokycany, Svazu bojovníků za svobodu 68

          středa: 11:30 – 16:00

Klatovy, Vídeňská 9/4

          pondělí: 12:00 – 15:00

Domažlice, Náměstí Míru 40

          čtvrtek: 12:00 – 15:00
Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky