DR Kongo

DR Kongo

I přes své obrovské přírodní bohatství patří Demokratická republika Kongo (DR Kongo) mezi státy s nejvyšším počtem lidí žijících pod hranicí chudoby. Dlouhá léta zde trvá humanitární krize, kterou OSN řadí mezi čtyři největší na světě. Politická nestabilita a špatná bezpečnostní situace brání celkovému rozvoji země. Člověk v tísni působí v DR Kongo od roku 2008 a každoročně pomáhá statisícům lidí.

Náš tým pracuje v odlehlých oblastech provincií Jižní Kivu a Maniema na východě DR Kongo. Bojujeme s podvýživou u dětí mladších pěti let a těhotných i kojících žen. Soustředíme se na prevenci uvnitř komunit i následnou léčbu ve zdravotních střediscích. Prevence spočívá ve zpestření a rozšíření jídelníčku a zlepšení hygienických podmínek nejvíce ohrožených domácností. Mimo to se věnujeme zlepšování kvality a dostupnosti zdravotnické péče na konžském venkově a přístupu k čisté pitné vodě.

Místním lidem pomáháme také prohlubovat znalosti o jejich právech. Usilujeme o to, aby obyvatelé těžko dostupných oblastí DR Kongo mohli a uměli vymáhat své právo na spravedlnost. Jen tak budou schopni ovlivňovat a měnit své okolí, aby se jejich země stala důstojným místem pro život.

V minulosti jsme také pomáhali obětem sexuálního násilí, jež je velice hojnou a silnou zbraní rebelů, kteří operují na východě země.

Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky

Další