Česká databáze dobrovolníků a dobrovolnických služeb pro uprchlíky

Publikováno: 19. 8. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Česká databáze dobrovolníků a dobrovolnických služeb pro uprchlíky
©

Cílem nově vznikající databáze je zajistit efektivní využití nabídky dobrovolníků, kteří by se rádi podíleli na integraci uprchlíků do české společnosti.

Pro vysílající organizace:

Jste-li organizací provozující vlastní dobrovolnický program, můžete využít možnosti registrace, která Vám umožní zadávat nabídku svých dobrovolníků, pro které aktuálně hledáte odpovídající náplň. 

Pro zájemce o využití dobrovolnických služeb:

Pokud naopak víte o uprchlících, kteří by měli zájem o jakoukoliv formu asistence dobrovolníků, můžete prostřednictvím této databáze inzerovat jejich poptávku.

Pro dobrovolníky:

Pokud máte zájem vyzkoušet si dobrovolnickou činnost, můžete využít nabídky do databáze zapojených vysílajících organizací, prozkoumat jejich programy, vybrat si ten pro Vás nejvhodnější a oslovit vybraného koordinátora s nabídkou spolupráce.

Správa databáze a inzerce nabídky a poptávky po dobrovolnických službách se řídí pravidly danými zákonem na ochranu osobních údajů. Proto se u jednotlivých dobrovolníků či zájemců nezobrazuje jejich celý profil. Pro další informace je potřeba vždy oslovit registrované uživatele (koordinátory nebo vedoucí pracovníky inzerujících organizací).

Tato databáze byla zřízena s podporou Úřadu Vysokého komisaře pro uprchlíky OSN v Praze a aktuálně se o její správu starají Konsorcium nevládních organizací pracující s migranty v České republice a binBoat, s.r.o.

Autor: koordinátorky programu Migrace