"Česko má co slavit! Ale slavit nestačí."

Publikováno: 12. 11. 2019 Doba čtení: 1 minuta
© Člověk v tísni

Při příležitosti oslav 30. výročí sametové revoluce spustil Člověk v tísni nový web www.slavitnestaci.cz. Pod sloganem „Slavit nestačí“ se skrývá mnoho sdělení, která vám přiblíží zaměstnanci organizace zachycení v deseti krátkých videích.

Ředitel organizace Šimon Pánek v úvodním textu na webu www.slavitnestaci.cz přibližuje, jak vnímá oslavy 30 let života ve svobodné zemi on:

"Před třiceti lety jsme se vrátili do svobodného světa. Od té doby jsme ušli obrovský kus cesty a pro mnohé země na východ od nás jsme vzorem úspěšné přeměny. Zjistili jsme ovšem, že cesta, po které kráčíme, je daleko hrbolatější, než jsme si mysleli na začátku.

Po sametové revoluci jsme podlehli dojmu, že všechny problémy vyřeší trh sám a byznys by neměl být brzděn přemítáním o morálce, ani právním rámcem. Teď už víme, že s nabytou svobodou přichází i odpovědnost. Dobře fungující demokracie tu musí být pro všechny, neobejde se bez solidarity, vzájemné podpory a pomoci.

Česko má co slavit! Ale slavit nestačí.

Člověk v tísni byl založen v duchu ideálů sametové revoluce. Díky podpoře české veřejnosti můžeme svou dennodenní prací dokazovat, že pravda, láska, solidarita a pomoc v Česku nejsou prázdné pojmy.

Děkujeme, zůstaňte s námi i dál."

Autor: Člověk v tísni

Související články